esmaspäev, 27 mai, kell 17:10:00
RSS vood Twitter Facebook Helista

Aasta läbimurdja IKT-vallas on Taxify

Täna tunnustas Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit  info- ja kommunikatsiooni-tehnoloogia valdkonda 2014. aastal kõige enam mõjutanud ettevõtmisi ja inimesi.

 

Auhinnad jagati kategooriates “Aasta tegu”, “Aasta tegija”, “Aasta idee” ja “Aasta läbimurdja”.

 

“Aasta teoks” kuulutati e-Estonia showroom´i teostamine ehk Eesti infoühiskonna parimaid praktikaid tutvustava esitluskeskuse kaasajastamine.

 

ITL-i juhatuse liikme Rain Laane sõnul on e-Estonia showroom osa Eesti visiitkaardist. “Tunnustame EAS-i e-Estonia showroom´i projekti käivitamise ja edasi arendamise eest. Esitluskeskus annab Eesti IKT ettevõtetele hea võimaluse rahvusvaheliseks koostööks ja IKT toodete ja teenuste ekspordiks,  näidates ja innustades ka teisi riike pakkuma nende kodanikele kiiremat, mugavamat ja säästlikumat teenust,” tõi Laane välja e-Estonia showroom´i  väärtuse.

 

“Aasta tegijaks” kuulutati majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka, kes sai tiitli E-Eesti eestvedamise ja avalikus sektoris kiirete muudatuste algatamise eest.

 

“Taavi Kotka eestvedamisel saime eelmisel aastal paika IKT valdkonna põhimõtted Euroopa Liidu uueks rahastusperioodiks,” ütles ITL-i president Anneli Heinsoo. “Põhimõtetes suunatakse avalikku sektorit järgima eraettevõtluses kasutusel olevat äriloogikat. Suunaks on see, et uusi teenuseid arendatakse ja luuakse vaid siis, kui neis on kasutajatele ja kodanikele tõesti kasu või kui need tõepoolest annavad rahalist kokkuhoidu.”

 

“Aasta idee” on e-residentsuse algatus, mis paneb ikka ja jälle välismaalased imestama.

 

„E-residentsuse idee teostamine avab võimaluse rahvusvahelise ärikeskkonna jaoks ning Eesti majanduse kasvuks tavapärasest teistsugusel viisil,“ ütles   Heinsoo. “Kui majanduse kasvu ei soodusta Eesti demograafiline seisund ja migratsioonipoliitika, siis olgu selleks stardiks nutikas idee – e-residentsus.“

 

“Aasta läbimurdja” tiitli sai Taxify. Taxify on Eesti kasutajate turu hitt, mis on saanud sisse kiire hoo. Tarbijatele on takso tellimine muutunud kiiremaks ja odavamaks, kuna klient saab ise valida asukoha, hinna kui ka makseviisi poolest sobivaima sõiduki ning jälgida telefoniekraanilt ka auto saabumise kulgu.

 

Ka taksojuhtidele on Taxify toonud mugavust. Selle asemel, et autos keskuselt kõnesid oodata, saavad taksojuhid, telefon Taxify nutilahendusega taskus, klientide märguandeid oodates kasvõi poes või rannas käies ooteaega paremini kasutada. 

 

“Rahvasuu on öelnud, et Taxify kasutamine on puhas rõõm, isegi kui vaja ei ole tahaks taksot tellida,” ütles Anneli Heinsoo. “See on ilmekas näide sellest, kuidas tehnoloogia kasutamine muudab senist äri – taksokiisude aeg on ümber saamas. Jääb vaid soovida kõrget lendu maailmas.”

 

Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda 2014. aastal kõige enam mõjutanud isikuid ja ettevõtmisi tunnustas ITL oma 15. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul.

 

ITL on selgitanud välja olulisi tegusid ja tegijaid Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni valdkonnas, juhtimaks esile tõstmisega laiema avalikkuse tähelepanu valdkonna olulisematele protsessidele ja suundumustele alates aastast 1998. Auhindu silmapaistvate saavutuste eest IKT valdkonnas anti välja juba 17. korda.

 

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit. ITL-i peamine eesmärk on soodustada IKT sektori äri Eestis, pakkuda lisandväärtust Eesti majandusele ning hõlbustada ettevõtete vahelist koostööd. Põhilised tegevussuunad on IKT valdkonna populariseerimine, erialase hariduse edendamine ja seadusandluse parandamine. Liitu kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 75% Eesti IKT-sektori kogukäibest.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.