laupäev, 17 august, kell 20:25:38
RSS vood Twitter Facebook Helista

American Beauty Car Show avalikustas esimesed välisesinejad

Beth Hart.

Suvisel ameerika autode üritusel on võimalik näha kahte unikaalset naislauljat, mõlemad on oma ala tipud. Enneolematu häälega bluusilaulja Beth Hart Ameerikast ja rockabillyt viljelev Iiri muusik Imelda May. Mõlemad artistid esinevad Eestis esmakordselt, vahendas festivali peakorraldaja Karol Kikkas.

 

Beth Hart on Californiast pärit bluusi- ja jazzlaulja, sõnadekirjutaja ning muusik. Beth Hart sai tuntuks 1999. aastal oma teiselt albumilt pärit singliga "LA song". Beth Hart on välja andnud kuus stuudioalbumit ja ühe live albumi. Lisaks sooloalbumitele on Hart teinud bluusilaulja ja -kitarristi Joe Bonamassaga kahasse kaks albumit.

 

Aastal 2012 ilmus kuues album "Bang Bang Boom Boom", mis tõusis Billboard Top Blues Album edetabelis kolmandale kohale. Laulja viimane album Better Than Home ilmus eelmisel aastal ja jõudis edetabelite tippu nii USA-s kui Hollandis. Koostöös Joe Bonamassaga ilmunud albumi Seesaw eest pärjati Beth Hart 2014 aastal Grammy nominatsiooniga. Aastatel 2014 ja 2015 aastal pälvis Beth Hart Blues Music Awardi poolt parima naisbluusilaulja kategooria nominatsiooni.

 

Beth Harti muusikat on kasutatud tuntud teleseriaalides nagu Beverly Hills 90210, Californication ja Waterloo Road.

 

“Mõlemad artistid on täielikud oma ala tipud,” ütles ürituse peakorraldaja Karol Kikkas. “Beth Harti hääl on täiesti erakordne, ta suudab laulda nii bluusi kui ka raskemat rokki. Imelda May on tänapäeva kuulsaim naissoost rockabilly artist, kes ei jäta kedagi külmaks.”

 

Imelda May on Iirimaalt pärit rockabilly`t ja bluusi viljelev artist, lisaks ka produtsent ja sõnadekirjutaja. Imelda May muusikahuvi tärkas juba varajases lapsepõlves. Kuna Imelda vend oli suur Elvise fänn, leidis ta kord venna toast Elvise, Eddie Cochrani ja Gene Vincenti kassetid. Imelda armus sellesse muusikasse ning nii ta rockabilly ja bluusi enda jaoks avastas. Imelda May peatumatu tähesära algas peale tema esimese stuudioalbumi Love Tattoo ilmumist aastal 2009. Järgnesid albumid Mayhem 2012 ja Tribal aastal 2014. Imelda May tuntumad hitid on Johnny Got A Boom Boom, Inside Out ja Mayhem.

 

Aastal 2009 pärjati Imelda May Meteor Awards`il parima naisartisti tiitliga. Imelda May on lava jaganud paljude tuntud artistidega nagu Meat Loaf, Bono, Wanda Jackson, Lou Reed, Brian Setzer jpt. Aastal 2010 esines Imelda May koos Jeff Beck`iga 52.Grammy auhinnatseremoonial.

 

Mõlemad artistid astuvad American Beauty Car Show`l üles laupäeval 16.juulil. Piletid on saadaval eelmüügist Piletilevi müügipunktidest ja kohapeal.

 

American Beauty Car Show on ameerika autode üritus, mille raames toimuvad näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus. Lisaks esinevad erinevad artistid nii meilt kui mujalt.  Autonäitus ja kontserdid toimuvad Haapsalu lossihoovis, kiirendusvõistlus Kiltsi lennuväljal. Üritus toimub sel aastal 16. korda.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.