teisipäev, 17 september, kell 23:59:44
RSS vood Twitter Facebook Helista

Ebakvaliteetne või odav e-vedelik. Mis on tagajärjed?

KOMMERTSTEKST: Me ei tea, millest see koosneb ja kas see võib tekitada pöördumatuid taga järgi. Pudelitel puudub info ja kui isegi on, siis kas saame seda võtta tõena? Halva kvaliteediga e-vedelikku võib ära tunda kurgu kriipimise, kuivava suu, ebameeldiva keemilise kõrvalmaitse ja teiste sarnaste sümptomite põhjal. 

 

Kindlasti on silma jäänud artiklid ajakirjanduses, et inimesed on e-sigaretist mürgistuse saanud. See on sulatõsi, kuna nad on kellegi garaažis olemasolevatest vahenditest kokku segatud e-vedeliku ostnud. Põhjus, miks nad seda kättesaadavatest ja analoogsetest ainetest kokku segavad, on lihtne – osa vajalike ainete ostmine ja tellimine on Eestis keelatud. Kui see avastatakse, siis sellises olukorras sekkub maksu- ja tolliamet. Teine põhjus on kvaliteetse vedeliku tootmise omahind, nad ei saaks seda nii odavalt müüa ja neil poleks turgu, kellele müüa. Kõrge kvaliteediga vedelikku on suhteliselt kallis toota, sest kasutatakse puhtamaid koostisosasid. 

 

E-sigaretid on kõik sarnased ja paljud arvavad, et nad kõik tulevad samast tehasest, kuigi tegelikuses on tehaseid sadu. E-sigaretid näevad küll sarnased välja, aga see, millest ja kuidas nad tehtud, on rohkem kui erinev. 

 

Hiinlased müüvad hinda ja nagu me kõik teame, enamik Hiina asju on odavad ja ebakvaliteetsed. Sama peab paika ka siin, kuid on olemas ka tehaseid, kes toodavad kvaliteet tooteid, mida tasub osta. 

 

Maailmas on palju asju, mis võivad meile kahjulikud olla, tuleb vaid teada, mida osta. Me saame ise enda tervise eest hoolt kanda, kui teame, mida tarbime. 

 

Teadaolevalt on Nicorex Eestis üks väheseid e-sigarettide turustajaid, kes müüb kontrollitud, sertifitseeritud ja kõrgeima kvaliteediga e-vedelikke ja e-sigarette. 

 

Nicorex on Eestis teadaolevalt ainus, kes laseb vedelikesse lisada ka essentsõlisid, mis niisutavad limaskestasid ega lase neil kuivada. Eestis teised firmad sellist lisandit ei kasuta – väga lihtsalt põhjusel – teeb see ju vedeliku kallimaks. 

 

Samuti puudub Nicorexi vedelikes etanool, mida paljud Hiinas toodetud vedelikud sisaldavad. Etanool tugevdab kurku kriipivat ärrituse tunnet, mis on paljude jaoks ebameeldiv. 

 

Millest siis e-sigareti vedelik koosneb? 

 

Tavaliselt on e-vedelike põhikomponendid taimne glütseriin e glütserool (ingliskeelne levinud lühend: VG) ja propüleenglükool (PG), vesi ja maitseained. Nikotiiniga vedeliku puhul ka nikotiin, tavaliselt peetakse alla 8 mg sisaldust lahjaks, 8–12 keskmiseks ja üle selle kangeks. 

 

Vedeliku põhjaks on PG või VG ja need hoiavad nikotiini ning maitseid tasakaalus, võimaldades sul e-sigaretist pahvida suitsulaadseid aurupilvi. Nii PG kui ka VG on orgaanilised ained. 

 

Propüleenglükooli ehk PG-põhised vedelikud on maailmas levinumad, sest PG on suhteliselt vedel ja imendub paremini e-sigareti aurusti tahtidesse. Samuti ei kuhju kuumutuselemendile VGga võrreldes nii kiiresti tihkemat ainet. PG on peaaegu maitsetu ja lõhnatu ega mõjuta kuigivõrd e-vedeliku maitset. Toiduainetööstuses kasutatakse seda niiskusesäilitajana. Ühest küljest tekitab see järjepideval tarbimisel suitsetamisega võrreldava kurku kriipiva ja kuivatava tunde, teiselt poolt on see ka tugev niisuti. Samas võib see mõnedel inimestel tekitada allergilist reaktsiooni. USA Toidu- ja Ravimiamet on tunnistanud selle üldiselt ohutuks aineks. 

 

Taimsel glütseriinil ehk VG-l põhinevatel vedelikel on omad eelised. VGd kasutatakse laialdaselt toitudes ja jookides niisuti, lahusti, täidise, magusainena, toidulisandina jpm. Niisutusomaduste tõttu on see kasutusel ka ravimi- ja hügieenitööstuses. Sel on kergelt magus maitse, mis teeb ka VG-l põhineva e-vedeliku magusamaks ning maitse esiletoomise keerulisemaks, kuid võimalikuks. Kuna VG on PGst tihedam vedelik, tekitab see veipimisel märgatavalt rohkem auru, samas ei tekita see kurgu kuivamist ja kriipimist. Allergilisi reaktsioone esineb harva. 

 

Paljud Hiina või Euroopa masstootjate orgininaalvedelikud tossavad vähe ja kriibivad kurku. Põhjus on selles, et nendes kasutataktse odavad ja madalama puhtusega koostisosasid, sest hiinlane müüb hinda. E-vedelikega tegelevad firmad tellivad vedelikke tehastest, mis müüvad e-vedelikke standardse koostisega. Nicorexi spetsialistid on välja töötanud enda retsepti, neid toodetakse vaid eritellimusel. Vedelikes kasutatakse vaid kõrgeima puhtusega koostisaineid. See tähendab, et keskmise Eestis saada oleva vedelikuga võrreldes on rohkem auru, pehmust ja puhast maitset ning vähem kurgukriipimist. Nicorexi vedeliku teeb veel eriliseks kõikide teiste ees essentsõlide sisaldus, mis niisutavad limaskestasid ja tekitavad väiksema “kuiva suu” efekti. 

 

Samuti on muudetud maitseainete kogust, et neid oleks mitte üleliia ega liiga vähe, vaid just parajalt. Nii mõneski vedelikus on mitu erinevat maitseainet erinevas vahekorras – muudetud on ka nende omavahelist suhet, üritades saada parimat tulemust. 

 

Lisatud on vähesel määral destilleeritud vett, kuna see on e-vedelikes vajalik ning ka kopsudele hea. Siiski on seda vähem kui enamikus Euroopas toodetud vedelikes, sest liigne destilleeritud vee hulk teeb e-vedeliku liiga vedelaks ning osas aurustites hakkab see liigselt jooksma ning aurusti lurisema. 

 

Nicorexil läks komponentide õige vahekorra paika loksutamisega kaua aega, kuid tulemus, mis testides saadud, on väga hea. Osalt sõltub see ka aurustist, sest vedelik peab töötama hästi kooskõlas teatud aurusti tüüpidega. Kui aastaid tagasi vedelikud loodi, siis olid need sobilikud vana tüüpi aurustitega. Aeg on aga edasi läinud ja aurustid uuenenud. Kuna suured tehased vedelike koostist ei muutnud, jäid need ajale lihtsalt jalgu. Nicorex lasi enda initsiatiivil antud uuenduse ära teha. 

 

Kui tarbid, ole teadlik, mida tarbid, odava ja tundmatu vedeliku ost võib tähendada hoopis kokkuhoidu teie tervise arvel. 

 

Tutvu Nicorexi e-sigareti ja e-vedeliku valikuga SIIT!

 

Nicorexi esinduskaupluse leiad Haapsalu kaubamajast.

 

  • Tegemist on reklaamtekstiga, mille eest on tasunud reklaami tellija. Reklaamtekstide avaldamiseks saada kiri ivar@laanlane.ee või helista 5680 4407.

Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.