pühapäev, 15 september, kell 10:49:35
RSS vood Twitter Facebook Helista

ERRi mobiilirakendused valiti Eesti parimaks m-teenuseks

Rahvusringhäälingu programmide ja arhiivisaadete toomine nutitelefonidesse valiti võidutööks konkursil “Eesti parim m-teenus 2012”. Lisaks tuli võit meelelahutuse ja meedia kategoorias. ERRi mobiilirakendused valiti teiste parimate tööde seas esindama Eestit ka rahvusvahelisel võistlusel “World Summit Award Mobile 2012”.

 

Riigi Infosüsteemi Ameti korraldatud võistlusele esitati kokku 43 kodumaist mobiilirakendust. Korraldajate soov oli tunnustada riigi- ja erasektori kasutajasõbralikke mobiiliteenuseid ja nende loojaid.

 

ERRile tõid võidu iPhone´ile ja Androidile valminud rakendused tele- ja raadioprogrammide otseülekannete ning saadete arhiivi jälgimiseks mobiilis – ETV, ETV2, Vikerraadio, Klassikaraadio, Raadio2, Raadio 4, Raadio Tallinn. Lisaks on nähtavad ka täispikkuses päevauudised eesti, vene ja inglise keeles ning saatekavad.

 

ERRi portaalide juhataja Aivar Pau sõnul on mobiiliteenuste puhul kindlasti oluline nende sidusus võimalikult laia kasutajaskonna vajaduste, võimaluste ja huvidega.

 

"Meedia kättesaadavus peab sõltuma üha vähem selle tarbimise ajast ja kohast, saatekavakoostajate ideedest ning kasutajale käepärast olevatest tehnilistest vahenditest. Tõenäoliselt saavad mul endalgi jaanilõkke ääres kostuma põuetaskust Tarmo Tiisleri hüüded jalgpalli EMi veerandfinaali ärevatamatel hetkedel, mõni teine ei soovi võibolla suvilasse vana head televiisorit kaasa tassida," rääkis Pau. "Rahvusringhäälingu tele- ja raadioprogrammide ning uudistetoimetuste kvaliteetne toodang juba on massiivse levi ja mõjuga ning ausalt öeldes oli ka viimane hetk viia see seadmetesse, mis meil kõigil olemas on. Tuli vaid koos partneritega  keskenduda nuputamisele, kuidas see võimalikult paljudel platvormidel tööle saada ning kasutajatele lihtsalt ning mugavalt kättesaadavaks teha," selgitas ERRi portaalide juhataja.

 

Mobiilsete rakenduste tarbijate ootustele vastavust kinnitab värske statistika, mille järgi ERRi materjalide mobiilis tarbijate hulk on kasvanud enam kui 13 protsendini veebiportaalide külastajate hulgast. Konkursil osaleti küll kahe platvormi aplikatsioonidega, kuid Androidi ja iOS'i kõrval on rakendused saadaval ka WindowsPhone'i, Symbiani ja Meego platvormiga telefonidele.

 

Aivar Pau sõnul on tehnoloogilised erinevused televiisorite, raadiote, arvutite ja mobiilide vahel järjest vähenenud ning juba on tunda tungi näiteks selle järele, et muuta saadete veebis järelvaatamine võimalikuks internetiga ühendatud televiisorites. "Seega on meedia mobiilsetes seadmetes kättesaadavaks muutmise areng jõudnud ringiga traditsioonide juurde tagasi ning eri väljundite sümbioos on pöördumatu."

 

ERRi rakenduste kaasarendajad olid Finestmedia (rakendused) ja Helmes (kujundused). Valiku Eesti parima m-teenuse konkursi pea poolesaja kandidaadi hulgast tegi oma ala asjatundjatest kokku kutsutud žürii. Osalenute loetelu asub siin: http://www.m-konkurss.net/tutvu-konkursil-osalejatega/

 

 

Konkurss “Eesti parim m-teenus 2012” korraldati Euroopa Liidu struktuurifondide programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.