neljapäev, 19 september, kell 19:43:39
RSS vood Twitter Facebook Helista

Haapsalu loomekeskuses on kohtumine Erki Meistriga

Erki Meister. (take2theweb.com)

Loomekeskuses on 15. juulil kl 18 "Keldrikakandite õhtu" ehk kohtumine Erki Meistriga.

Erki Meister on aktiivne kunstnik, helilooja ja muusik, kes on saanud heliloomingu-konkurssidelt palju auhindu. Tema looming hõlmab kammermuusikat, koorilaule, teoseid eri ansamblikoosseisudele ja vokaal-sümfoonilisi suurvorme. Ta on aktiivselt tegev mitmes ansamblis.

Meister on plaadistanud oma muusikat nii kooride kui ka ansamblitega. Ta on teinud kaheksa isikunäitust ja osalenud kümnel grupinäitusel. Ta on kirjutanud kolm lühijuttude kogumikku: "Pildijutud" (2003), "India jutud" (2004), "Odi et Amo" (2005).

Kuidas seda kõike on võimalik teha? Mida on selleks vaja? Kuidas on võimalik elada ainult loominguga tegeledes? Nendele küsimustele püüab Erki Meister meile vastata. Vestluspauside ajal Meister laulab ja esitleb näiteid oma kunstiloomingust. Kohtumine Erki Meistriga toimub limonaadimajas.

 

Erki Meister

Sündinud 1967 Haapsalus

1982-1985 Tallinna 49. keskkool

1987-1991 Tallinna pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskond, lõpetanud koorijuht- kultuurikorraldaja eriala

1999-2003 Eesti kunstiakadeemia, lõpetanud maalikunsti eriala

 

Töö
1991-1995 Kuku Raadio saatejuht, Eesti Rahvusmeeskoori laulja

1995-1997 Eesti Rahvusmeeskoori RAM manager-direktor

 

Isikunäitused
2001 "Church of Mickey Mouse", Tartu kunstnike liidu Monumentaalgalerii
2004 "India Ikoonid", Kullo galerii
2004 "End of the world", Viviann Napi Galerii, Suur Lossi kunstikeskus
(Haapsalu)

2005 "Õnnelik lapsepõlv", Viviann Napi galerii
2006 "Pinna all peidus", Galerii Aatrium, põllumajandusministeeriumi
galerii
2006 "Pildijutud", põllumajadusmininisteeriumi galerii
2007 "Pinna all peidus", Jõhvi linnagalerii, Paldiski galerii
2007 "Budistlik tempel St. Peterburgis", Tallinna ülikool
2007 "Alasti tunded", Pärnu linnagalerii, Kastellaani maja
2007 "Reis lapsepõlvemaale", 24h galerii
2008 "Alasti tunded", Kuressaare raegalerii
2009 "Mehetapp" , Tartu kunstnike liidu Väike galerii
2010 "Mehetapp", Tartus Tampere maja galerii
 

Valitud grupinäitused
1990 Korp! Fratenitas Liviensis ühisnäitus Tallinna noorte kunstimajas
2001 EKA maaliosakonna üliõpilaste ja õppejõudude grupinäitus Kuressaare
lossis
2001 Rahvusvaheline grupinäitus EKA galeriis
2002 Grupinäitus "Lilled" Haapsalu linnagaleriis
2002 Rahvusvaheline grupinäitus Vilniuses
2003 Eesti maali ülevaatenäitus "Maaliparadiis" Viru Keskuses
2003 EKA maaliosakonna ühisnäitus "Maaliparaad" EKA galeriis
2003 EKA lõpunäitus Rotermanni soolalaos
2008 "56 kaarti", Tallinna keskraamatukogu galerii
2008 Internatonal Exhibition of Mini Prints / Naestved, Taani


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.