kolmapäev, 18 september, kell 00:20:25
RSS vood Twitter Facebook Helista

Haapsalu söögikohtade arvustus: Café Tallinn

(Foto: Café Tallinn)

Rannarootsi keskuses asuvas Café Tallinnasse satun harva. Hiljutise külastuse ajal sõin päevapakkumist (iga päev erinev). Selleks oli krõbe kanavorm salati ja kartulipüreega. Täpselt seda ka sain. Kanavorm oli maitsev, aga ehk oleks võinud olla vürtsikam. Vormi peale olid pandud krõbedad kanatükid, millel oli hoopis teine maitse kui vormil. Väga hea tegu. 

 

Kartulipüree oli mõnusalt sametine, aga mitte liiga vahune. Salat oli maitsestatud suurepäraselt, kogu söögi tegi eriliseks väikeste törtsudena toitu ümbritsevad kastmetilgad. Oli magusaid, vürtsikaid ja hapukaid nüansse, mis sobitusid mõnusaks buketiks. Ja see kõik maksis vaid 3.50 eurot (väike praad 3). Toitu oli piisavalt palju ka väga isuka külalise jaoks. 

 

Café Tallinn pakub põhiroana kebabi. Seda on viies eri variandis. Kahjuks pole jõudnud neid proovida. Head kebabi saab Eestis harva. Kui on midagi, mida olen elus üüratus koguses söönud, siis on see kebab, mis on valminud Lähis-Ida riikides, kus seda osatakse teha. Eestis on olnud suuri pettumusi ja mõistmatust, kuidas üldse saab liha niimoodi ära rikkuda. (Mõne aasta eest sõin “kebabi” ka Haapsalus Rootsituru kohvikus. Ei tea, kas seda seal enam pakutakse, aga tookord oli see nii kuiv ja ülesoolatud ning veelkord kuiv ja ülesoolatud, et tahtnuks kokalt küsida, kus kokakoolis õpetatakse neid kahte enimkeelatud toidurikkumist. Ja loomulikult polnud see ka mingi kebab oma olemuselt. Ülemaitsestatud kana õikamine sentimeetripaksusteks tükkideks ei ole veel kebab.) 

 

Sellega ei taha üldsegi mitte öelda, et Café Tallinnas poleks hea kebab – puudub lihtsalt kogemus –, aga loodan, et Café Tallinn suhtub sellesse lihtsasse ja kiirelt tehtavasse rooga austusega. 

 

Café Tallinnat tuleb kiita, et neil on jätkuvalt menüüs lihtsad hommikusöögid: viiel eri moel valmistatav omlett ja inglise hommikusöök. Samuti puder. 

 

Eelmine, mitme kuu tagune kogemus Café Tallinna cesari salatiga (kanalihaga) oli meeldiv, samuti oli maitsev soe salat pesto ja kanaga. 

 

Mõni kuu on möödas ajast, kui tellisin põhiroogadest Café Tallinna nimelist šnitslit. See olevat nende enimtellitud toit, seepärast tekitas huvi. Ei mäleta, et oleks erakordse maitseelamuse saanud, aga ju see peabki olema lihtne, aga toitev. Suur oli see praad küll. 

 

Café Tallinn on just selline toidukoht, milliseid leiab palju Tallinnast. Sel on suurlinlik hõng. Väikelinnas peab olema ka selliseid söögikohti, seda enam, et hind ja kvaliteet on omavahel sõbrad.

 

Loe ka:

 

Haapsalu söögikohtade arvustus: Laterna baar – 7. mai 2014

Haapsalu söögikohtade arvustus: Taksi pubi – 7. mai 2014

Haapsalu söögikohtade arvustus: Kärme Küülik – 7. mai 2014

Haapsalu söögikohad – elamuslikud pluss ja miinused – 27. juuni 2011


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.