esmaspäev, 14 oktoober, kell 09:19:54
RSS vood Twitter Facebook Helista

Haapsalu söögikohtade arvustus: Laterna baar

Laterna baar.

Laterna baarist on lihtne kirjutada. Haapsalu üks kõige pikaealisem söögikoht on olnud peaaegu muutumatu. See on nii hea kui ka halb, aga kokkuvõttes kindel värk. 

 

Viimati sõin Laternas praeliha sibulaga ja Laterna firmarooga – šnitslit ananassi ja juustuga. Nii palju kui mäletan, on see alati olnud ühesugune. Liha ei tule küll otse pannilt ja tagaruumist on kosta mikrolaineahju äratav ning hoiatav “kõll!”, aga eks see ole paramatus, et väiksed söögikohad, kus tahetakse toit lauale tuua võimalikult kiiresti ja odavalt, on mikrolained abiks. 

 

Praeliha oli natuke vintske, aga kokkuvõttes okei. Šnitsel pehme ja samuti maitsev. Ei midagi erilist, lihtsalt liha. Maitsestamisega pole Laternas riigipööret kunagi tehtud. Sool ja pipar, nagu koduseid toite ikka maitsestatakse. 

 

Üks praad oli püreega, teine ahjukartuliga. Või nimetati seda praekartuliks, aga vahet pole, sest kartulisektorid oli supelnud fritüüriõlis. Ega see teab mis kokakunst ole, aga nii see asi oma olemuselt kiirtoidukohtades käib. Kui toit valmib viie minutiga, siis on see kiirtoidukoht. 

 

Laternas on alati prae kõrval väikse küüslauguga peedisalat. See on kohale iseloomulik ja ma isegi ootan seda, kui Laternasse satun, sest see on “vana hea Laterna peedisalat”. Hapendatud kapsa salat on aga nii ja naa. 

 

Muutunud on Laternas see, et aastaid muutumatu olnud kaste on nüüd teistsugune. Nüüd on lihtsam koorekaste, millel on vähem omapära. 

 

Usun, et Laterna on endiselt üks haapsallaste lemmikkohti. See on nagu Taksigi – lihtne ja kodune. 

 

Praed on väga suured. Saab tellida suure või väikse prae. Kui olen Laternasse sattunud, siis olen alati tellinud suure prae ja igal viimsel kui korral vandunud: jälle unustasin, et Laternas pole mõtet suurt praadi tellida, sest väike on sama suur! Võib-olla on miski grammivahe sees ja väiksel prael on väiksem taldrik, aga toidukogus tundub nii suurel kui ka väiksel olevat sama. Ju see on silmapete, aga väiksest saab kõhu täis nagu niuhti.

 

Laterna interjöör on nagu ta on. Suvel saab istuda ka väljas, kuigi välikohvik pole vaatamisväärsus ja hubane, aga suvel on siiski hea väljas süüa. Seda enam, et Laterna baaris sees on ainult neli lauda ja need võivad suvel hõivatud olla. 

 

Teenindus võib olla viisakas või nipsakas – iseloomuga. On olnud juhuseid, kui teenindav naisterahvas näib arvavat, et kliendid on tulnud teda meelega kiusama, kui tahavad just Laternas süüa. Samas teinekord on kõik korras. Eks meil kõigil ole halbu päevi. 

 

Kokkuvõttes on Laterna selline, nagu seda mäletan 1990-ndate aastate teisest poolest. Menüüs on piisavalt palju eri sööke, kõhu saab alati kuhjaga täis, hinnad ei murra ja baar on iga päev kaua lahti, mis on Haapsalu puhul kindlasti pluss.

 

Loe ka:

 

Haapsalu söögikohtade arvustus: Taksi pubi - 7. mai 2014

Haapsalu söögikohtade arvustus: Kärme Küülik - 7. mai 2014

Haapsalu söögikohad – elamuslikud pluss ja miinused - 27. juuni 2011


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.