kolmapäev, 18 september, kell 05:56:04
RSS vood Twitter Facebook Helista

Haapsalu töömaleva noored avastavad linna

Tänavakunsti töötuba Haapsalu noorte huvikeskuses.

Suvi läheneb suurel soojal sammul ja Haapsalu noorte suvine töömalev alustab taas, kuid sel aastal hoopis teisiti. Nimelt, ootame sel aastal töömalevasse 13-17-aastaseid noori, kes huvituvad meie linnapildi kaunimaks-muutmisest tänavakunsti kaudu.

 

Põhirõhuks ongi linnapildi rikastamine eri tänavakunsti vormidega. Tänavakunst ei ole üksnes graffiti, selle all mõeldakse erinevaid linnapildi kujundamise variante: lilled, plakatid, kaunistatud kivid, kujud, graffiti, videod, flashmob ja ka puhastamine.

 

Tänavuse töömaleva protsess on saanud alguse juba mõni kuu tagasi tänavakunsti loengu ja töötoaga, mida juhendas kunstnik ja õppejõud Tiit Joala. Eesmärgiks oli anda noortele ja juhendajatele aimu tänavakunsti kontseptsioonist ja sellest, kuidas noored saavad ise töömalevas Haapsalu linnapilti kaunistada. Töötoa lõpuks said noored ka ise huvikeskuse koridoris kätt harjutada.

 

Nüüd on käes aeg asja laiemalt ajama hakata ja alustada maleva endaga. Töötoas osalenud noored vaatavad linnas oma pilguga ringi ja leiavad Haapsalu eri piirkondadest huvitavaid kohti, mida võiks linnapildi kaunistamise plaanis ära märkida. Kui ideed olemas, tuleb noorte mõtted olemasolevast objektist vormida tänavakunsti projektiks. Töösse mineva objekti valikul on oluline, et Haapsalu linnavalitsus annaks ka heakskiidu vastava ala kaunistamiseks.

 

Selle aasta töömalev alustab juba maikuus, et selleks ajaks, kui rahvas linnas rohkem liikuma hakkab, oleksid meie tänavad veel kaunimad kui praegu. Loodame väga, et noored, linn ja linnarahvas on tulemusega rahul ja suudame positiivselt üllatada nii kohalikke kui ka Haapsallu saabuvaid külalisi.

 

MALEVASSE REGISTREERIMINE

Haapsalu noorte huvikeskus ja Haapsalu linnavalitsuse töömalev noortele vanuses 13-17 aastat.

I vahetus 25. mai–29. mai – juhendaja Marelle

II vahetus 3. juuni–7. juuni - juhendaja Merlin

III vahetus 3. juuni–7. juuni - juhendaja Annika

IV vahetus 10. juuni–14. juuni – juhendaja Janari

V vahetus 10. juuni–14. juuni – juhendaja Marelle

VI vahetus 10. juuni–14. juuni – juhendaja Natalja, registreerumine Kastani ANKis (Kastani 7)

VII vahetus 12. august-16. august – juhendaja Imbi

VIII vahetus 12. august-16. august – juhendaja Lygija

 

Avaldus malevasse registreerimiseks tuleb esitada Haapsalu noorte huvikeskusesse (Wiedemanni 4)  alates 17. maist kl 14.

 

Avalduse vormi leiab huvikeskuse kodulehelt www.haapsalunoor.ee või välja printimise võimaluse puudumisel huvikeskusest.

 

·      Registreerima on oodatud igaüks ainult oma avaldusega ja elavas järjekorras.

·      Elektroonilisi avaldusi vastu  ei võeta.

·      Kõik avaldusel olevad väljad on kohustuslikud täita.

·      Vabade kohtade korral kuulutame välja uued vastuvõtu ajad.

 

Töömalevas osaleja ja huvikeskuse vahel sõlmitakse töömaleva vahetuse esimesel päeval tööleping. Leping täpsustab osaleja ja huvikeskuse kohustused ning õigused.

 

Töömalevas osaleja kohustused:

Osaleda töömaleva vahetuse töös. Töötada 4 tundi päevas viiel tööpäeval. Järgida töötervishoiu ja tööohutusnõudeid. Täita töömaleva juhendaja korraldusi ja tööjuhiseid. Järgima töömaleva kodukorra reegleid.

 

Haapsalu noorte huvikeskuse  kohustused:

Vastavalt lepingule maksta töövõtja arvele tema poolt teenitud töötasu hiljemalt 10 päeva jooksul töömaleva vahetuse lõppemise viimasest päevast (töötasu arvestatakse 1,98 eurot /tund, sh tulumaks). Pakkuda jõukohast tööd ja tagada malevlaste ohutus.

 

 

Kristi Karm

Haapsalu Noorte Huvikeskus


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.