teisipäev, 17 september, kell 13:52:45
RSS vood Twitter Facebook Helista

Homme peetakse Läänemaal korraga kaks rallit

Laupäeval, 1. juunil korraldatakse Läänemaal samaaegselt kaks rallivõistlust. Sportautodega võisteldakse Lääne-Eesti rallil ning tänavasõiduautodega kolme karikasarja arvestusse kuuluval Tiki Treiler Lääne-Eesti rahvarallil.

 

Kahel võistlusel kokku osaleb 80 võistluspaari. Eestlastele pakuvad Lääne-Eesti rallil konkurentsi ka soomlased. Oma osalemisest on teatanud varem Eestiski klassivõiduni jõudnud Pyry Ovaska, kes koos Asko Sairaneniga asub A- ja N-rühma kaherattaveoliste autode klassis starti autol Citroen C2 R2.

 

Samas masinaklassis läheb favoriidina rajale eestlane Rainer Rohtmets, kellele esimest korda loeb kaarti tema vend Rauno Rohtmets. "Proovime koostööd. Kui asjad klapivad, üritame hea hooga sõita. Alla me ei anna," kommenteeris Rohtmets, kel roolida Citroen C2 R2 Max.

 

Rohkem on külalisvõistlejaid osalemas rahvusliku rühma autode klassis 2WDE. Starti on tulemas Alex Forsström - Jukka Jämsen (Seat Ibiza GTI 2,0 16V), Riku Kankkunen - Matti Janhunen (Toyota Starlet) ning tänavusel Tallinna rallil debüüdi teinud Taisko Lario - Pasi Törmä (Toyota Starlet).

 

Pärast 11-aastast pausi taas Läänemaal sõidetava sportralli stardirivi avavad Mait Koosa - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 6), kelle järel startimas väga kiired sõidumehed kaherattaveolistel autodel, sealhulgas valitsevad E-rühma meistrid Kalle Ahu - Ago Ahu (BMW M3). Mait Koosa tunnistas, et kuigi ta osaleb rallil treeningu mõttes, loodab ta võidusõidul saavutada ka hea koha. "See siht on kindlasti, et absoluutarvestuses kolme sekka pääseda. Eks too ralli näitab, kuidas läheb," lausus ta.

 

Esimene võistlusauto alustab Lääne-Eesti rallit Linnamäelt kell 13.15. Enne seda asuvad võistlustulle Tiki Treiler Lääne-Eesti rahvarallil osalevad ekipaažid. Esimesena lähevad rajale Aiko Aigro - Marko Koosa (Mitsubishi Lancer Evo 6).

 

Start Autoekspert Balti rahvaralli karikasarja mullustele võitjatele antakse kell 12. Kahe ja poole kilomeetri kaugusel asuvat avakatset alustavad Lõuna-Eesti mehed 8 minutit hiljem. Kiiruskatsed sõidetakse Oru ja Kullamaa valla kruusateedel. Oru ja Leila kiiruskatse ääres on rallisõpradele kehakinnitamiseks avatud toitlustuspunktid.

 

Huvitavasse vaatamiskohta Leila katsel pääseb Risti - Virtsu maanteelt Koluverest. Oru katsele saab ligi Haapsalu - Keila vana maantee pealt. Pealtvaatajaile on kiiruskatsete jälgimine tasuta. Ralli direktor Tiit Soa paneb pealtvaatajaile südamele, allutaks turvatöötajate korraldustele. "Turvajate korraldusi tuleb kindlasti täita. Nende nõuanded on inimeste endi turvalisuse huvides vajalikud," lausus Soa.

 

Samuti rõhutas ralli direktor, et raja äärde võistlust vaatama tulevail autospordihuvilistel tuleks vältida viljapõldude tallamist: "Kui tahame sügisel leiba ka süüa ja mitte näha nutvaid põllumehi, palume värskele külvile selle hävimise vältimiseks mitte minna."

 

Lääne-Eesti rallil osalevaid võistlusautosid saab lisaks stardile ja kiiruskatsetele uudistada ka Kullamaal, kuhu võistlejad kogunevad mõnekümneks minutiks pärast kolmandat katset orienteeruvalt kell 15. Rahvarallil osalevate meeskondade toimetamist saab jälgida ka hooldusalas, kuhu esimesed autod saabuvad 45-minutiliseks hoolduspausiks kell kolmveerand kolm. Esimene võistlusauto jõuab finišisse Linnamäel K. U. Oru Auto ees mõni minut enne kella 16.

 

Võistlust toetavad: Addinol, Tiki Treiler, Grossi Toidukaubad, K. U. Oru Auto, Tamrex, autod.ee, Hardwic, Hansab, Janauto, SA Läänemaa Haigla, K-Rauta, Red Bull, Cramo, Baltem, Hepa, Shell, Multilift UV, auto24, Luku Spetsialist, Trei Puidukaubad, Linex, Hepa, Lääne Sanservice, Nuvalo Grupp, Palgardi Kraana, Oru vald ja Kullamaa vald. Ralli meediapartner on Autoleht.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.