neljapäev, 19 september, kell 19:37:15
RSS vood Twitter Facebook Helista

Jaan Lehepuu: Kodulinna rahva ees oli esineda parem kui saates

Jaan Lehepuu. (Facebook)

Läinud pühapäeval TV3 otsesaates “Eesti otsib superstaari” kümne finalisti seast välja langenud Haapsalu gümnaasiumi õpilane Jaan Lehepuu rääkis Läänlasele antud intervjuus, et nautis saatepreioodiga samal ajal olnud koolimuusikalis osalemist rohkem, väärtuslikke kogemusi sai ta saatest aga palju.

 

Kuidas te Superstaari saate järgselt saadud kogemust hindate? Mis te sellest võitsite?

Ma võitsin väga palju. Sain esineda suurel laval, sain uusi sõpru, õppisin laulutehnikat, sain veidike tunda staarielu.

 

Olite viimases saates oma laulu tutvustades enesekindel, et laul on õige ja see tuleb teil hästi välja. Kas oskate tagantjärele öelda, kas valitud sai vale lugu ja esitusviis või juhtus seekord nii, et vaatajad eelistasid lihtsalt teistsugust muusikat ja esitust?

Võib-olla tõesti jäi televaatajatele see versioon arusaamatuks. Arvan, et nad ootasid rohkem seda Michael Jacksoni versiooni (Lehepuu esitas Michael Jacksoni loo ”Billie Jean” töödeldud variandi – I.S.). Arvasin, et see meeldib televaatajatele, kuid vist siis eksisin. Enesekindel olin sellepärast, et kui ma andsin intervjuud, oli mul hääl täielikult olemas ja terve, aga nädala lõpus oli hääl käre ja halb.

 

Saateosade vahel võtsite ka laulutunde. Oli neist kasu ja kuidas te neid hindate?

Laulutunnid olid head. Õpetaja oli väga hea, siinkohal kiidan Maikenit. Laupäeval oli mul hääl väga ära ning ei suutnud isegi laulda, kuid tänu Maikenile tuli hääl tagasi. Tegime proovi ning harjutusi. 

 

Kuidas saateosalised omavahel läbi said? Kas vahel oli tunda ka teravat konkurentsi või olitegi nii mõnusad sõbrad, nagu teleekraanilt mulje jäi? Kellega te sealsest seltskonnast enim läbi käisite ja sõbrustasite? 

Seltskond oli viimase peal. Mina isiklikult konkurentsi ei tundnud. Kõik olid sõbrad. Kõik said kõigiga hästi läbi. Aga kõige rohkem suhtlesin Keviniga (Kevin Johansson – I.S.), kuna ta oli mu toakaaslane.

(Jaan Lehepuu muusikalis bändis laulmas. ENRIIKA LIIV)

 

Kui te võrdlete Superstaari saadet ja koolimuusikali – kummas oli raskem osaleda, näidelda ja laulda? (Jaan Lehepuu on peaosatäitja Haapsalu gümnaasiumi muusikalis “Kinni lä’ete teie!”)

Raskem oli ikka Superstaari saade, kuna iga nurga alt võtab kaamera ning saadet vaatab päris palju inimesi. Kuid ka muusikalis oli kandev roll, ega see lihtne olnud. Eriti halb oli see, et need sattusid täpselt ühte aega.

 

Koolimuusikali esietendus oli äärmiselt edukas. Kas Haapsalu kultuurikeskuse suurel laval kiljuva rahva ees seismine on kuidagi võrreldav telesaates osalemisega? Kumba te rohkem nautisite?

Äärmiselt hea tunne on esineda oma kodulinna rahva ees. Arvan, et nautisin muusikali rohkem, kuna seal laval oli hea olla ja hea teistega koostööd teha. Saates pabistasin rohkem sellepärast, et sõnad ilusti meeles oleks ja kõik korralikult välja tuleks. Mitte, et ma oleks muusikali nii-öelda lõdvemalt võtnud. Me olime seda muusikali lihtsalt kaua teinud ja see tuli nagu iseenesest juba.

 

 

 

(Lehepuu (paremal) muusikalis)

 

Mängite ka bändis. Millist muusikat teete ja kuidas teil bändiga läinud on?

Meie bänd on T.O.T. Teeme punkrocki stiili. Bändiga oleme esinenud juba päris palju ning lugusidki on omajagu tehtud. Viimati osalesime konkursil, kus selgitati Läänemaa parim noortebänd. See läks meil hästi ning võitsime.

 

Paljud varasemate Superstaari saadete väljakukkunud osalised on ühel või teisel moel kuulsaks saanud. Mis te arvate, on see tulnud neile kasuks või pigem kahjuks?

No eks ikka kasuks, ma arvan. Superstaari saade on paljudele lauljatele hoo sisse andnud.

 

Kuidas te ise kavatsete saatest saadud tuntuse enda kasuks ära kasutada? Teete äkki plaadi või muud sellist?

Bändiga meil juba lugusid on, tuleb lihtsalt salvestama hakata. Ega plaadi ilmuminegi kauge tulevik ole. Tuleb lihtsalt raha koguda või toetajaid otsida.

(Lehepuu muusikali proovis. IVAR SOOPAN)

 

Videot Jaan Lehepuu esinemisest saates saab näha siit.

Siit näeb videolõiku, kuidas Lehepuu saatesse jõudis. 

Koolimuusikalist saab lugeda siit, pildigalerii muusikali proovist asub siin ja video siin.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.