teisipäev, 17 september, kell 23:36:59
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kõik muutub – Läänlane ilmub uues kuues ja uudseid lahendusi pakkudes

Peatselt ei leia enam siinselt veebiaadressilt endise välimusega lehte – Läänlane saab olema hoopis teistsugune ja senisest hulga rohkem võimalusi pakkuv portaal. See siin on vana lehekülg, mis enam ei täiene. Uue kujundusega lehe aadress jääb muidugi samaks. 

 

Siinne Läänlase lehe versioon on pärit 2011. aastast, vahepeal on aga see valdkond pööraselt arenenud. Seepärast sai valitud kaasaegne lahendus, millist Eesti veebilehtede seas pole.

 

Lisa kuulutus ise otse veebilehelt

 

Üks suur muudatus on lehe kuulutuste kategoorias. Läänemaa kogukond on Läänlasele usin kuulutustesaatja. Kui varem tuli kuulutuse saatmiseks siseneda enda kirjakasti, seal tekst valmis kirjutada, vajadusel fotod juurde laadida, siis nüüd on asi lihtsam. Tuleb vaid Läänlase veebilehele minna, klikata päisemenüüs kirjale AVALDA KUULUTUS, esimest korda sisenedes end registreerida ja siis võib juba ise igal ajal ja lõputult palju kuulutusi lisada. Loomulikult tasuta.

 

Kuulutuseteksti ja fotode lisamisel tuleb valida sobiv teemakategooria. Soovitan kindlasti üles panna ka pilte, sest rubriike vaadates jääb teie kuulutus teistele lugejatele paremini silma. Pilte on üles laadida imelihtne. Proovige järele!

 

Kuulutus püsib kuu aega, aga kui saate oma kaubast varem lahti, võite sellest mu meiliaadressil ivar@laanlane.ee teada anda, lisades kuulutuse lingi. Siis saan kuulutuse eemaldada.

 

Praegu on uuele kuulutustelehele üles laetud umbes 150 kuulutust, mis on ka vanas Läänlases, aga mitu korda rohkem kuulutusi jäävadki vanasse veebikeskkonda kuni nende aegumiseni. Neid saab vaadata aadressil www.vana.laanlane.ee.

 

Lisa ise ka üritusi

 

Ürituste korraldajatele on samuti hea uudis – ka nemad saavad ise oma teadaanded Läänlase lehele üles panna. Selleks on päisemenüüs kategooria ÜRITUS. Sealt näeb teisi sündmusi ja nimekirja all on kirja saatmise vorm. Täites lahtrid vajuta „Lisa üritus“ ja see ilmubki.

 

Peale päisemenüü pääseb üritusi vaatama ka avalehe põhjast, kus on kalender. Vajutades soovitud kuupäevale avaneb lehekülg, kus on kirjas just selle päeva sündmused. Juhul, kui sel päeval midagi ikka toimub või kui sündmuse kohta on Läänlasele teada antud.

 

Kino rubriigist leiab Läänemaal linastuvate filmide tutvustused ja videoülevaated. Siis saab vaataja lihtsa vaevaga aimu, millest film räägib.

 

Uues Läänlases on varasemast palju rohkem teemakategooriaid. Muu hulgas leiab lehelt meelelahutust, juba mainitud kinotutvustusi, suures formaadis fotodega galeriisid, videoid jne. 

 

Ettevõtjatele hea võimalus end tasuta reklaamida 

 

Näiteks ka rubriigi „TEATED“, kus avaldatakse muu hulgas firmade teadaandeid oma tegevuse kohta. Kui teie ettevõte tahab klientidele midagi teatada, saatke mulle kiri ja panen selle teadete rubriiki. See ei maksa midagi, aga aitab ettevõtte tegevusele kaasa. Muidugi võivad kõik firmad ka oma pakkumisi kuulutustelehel avaldada – kuidas aga mugavamaks peate.

 

Tehke video ja saatke mulle

 

Ettevõtetele veel üks soovitus, kuidas end paremini nähtavaks teha. Enamikul on taskus mobiiltelefon. Tehke oma kohvikust, poest või mida iganes te valdate lühike video ning saatke otse mobiilist minu meiliaadressil. Ärge häbenege, kui videopilt natuke väriseb või kõik pole nagu filmis – vajadusel teen videos lõikeid, väikseid parandusi ja asi saab paremaks. Kui see videost ei selgu, siis lisage kindlasti ka tekst, mida müüte, kus müüakse, asukoht jms teave. Panen video nagu naksti üles. Ja kui on tore video, siis ka nähtavalt avalehele, kus saate eriti palju tähelepanu. Video ei tohiks aga liiga pikk olla, sest muidu tekib teil saatmisega probleeme, sest suur fail ei pruugi veebikaablitest läbi mahtuda.

 

Reklaamijatele on Läänlases palju uusi võimalusi. Kuna rubriigid on avalehel eri paikade vahel piirkondadeks jagatud, siis liiguvad ka lugejate silmad lehel varasemast rohkem ringi. Nendesse paikadesse on võimalik ka eri kujuga reklaamibännerid asetada.

 

Mida veel... Eks uudistage lähiajal ise, kui lehekujundus on aadressil www.laanlane.ee muutunud.

 

Ivar Soopan

Läänlane


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.