neljapäev, 19 september, kell 20:26:34
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kas Google+ on Facebooki lõpu algus?

Tartu ülikooli teadusuudis-teportaal Novaator vahendab tehnikaajakirja PC World artiklit, mis arutleb veebimaailma ühel praegu enimräägitud teemal: kas Google’i sotsiaalvõrgustik suudab Facebook'ilt kliente üle lüüa? 

On mitmeid arvestatavaid põhjusi, miks Facebooki asemel eelistada Google+ – alates kasutajasõbralikkusest kuni isikuandmete privaatsuse parema kaitsmiseni.

Kõigest kahe nädala eest käivitunud sotsiaalvõrgustik Google+ on endiselt testfaasis. Kasutajad saavad liituda juba liitunud sõprade saadetud kutsete alusel ning kuivõrd tung on olnud tohutu, siis ei pruugi liitumine esimestel katsetel kohe õnnestuda.

Küsimuse püstitus, kas Google+ suudab lüüa Facebooki, on aga tegelikult vale, sest asi ei ole kahe sotsiaalvõrgustiku võistluses. Google+ on midagi enamat kui lihtsalt sotsiaalvõrgustik. Google on teatanud, et Google+ muutub edaspidi kogu Google'i identiteedi keskseks osaks ning kujundab terve ettevõtte ümber. Seega oleks õigem küsida, kas Google saab Facebookist jagu?

Kuigi 750 miljoni kasutajaga Facebookil on praegu olemas tohutu edumaa, on siiski piisavalt põhjusi, miks peaks inimesed Google+’ile üleminekut tõsiselt kaaluma. Tehnikaajakiri PC World toob välja üheksa põhjust, miks see oleks mõistlik.

 

1.Integreeritus

Sotsiaalvõrgustik Google+ ühendab kõik olemasolevad Google’i teenused ja tööriistad Gmailist kuni YouTube’ini.

Google+ on juba praegu suure osa Google'i tööriistu navigeerimisribasse integreerinud. See võimaldab jälgida kõike Google+'is toimuvat (värskendusi, sõnumeid jne) ning sõpradega informatsiooni jagada, lahkumata selleks Google'i keskkonnast.

 

2. Parem sõbrahaldus

Inimestel on erineva staatusega sõbrad või sõpraderingid ja tuttavad, kellega suhtlemine ja lävimine on erinev. Ka Facebooki on lisatud võimalus sõpru konkreetseks otstarbeks rühmadesse jagada, kuid võrreldes Google+ lahendusega, kus saab hästi lihtsalt sõpruskondi kokku panna, tundub Facebook kohmakana.

Sõpruskondade puhul võimaldab Google+ valida, keda sõpradest teistele kasutajatele näitad ja keda mitte.

 

3. Paremad mobiiltelefoni rakendused

Androidi kasutajatele on oma kontole info üleslaadimine Google+’is mugavam ja tõhusam. Google loodab kasutada oma tohutut Androidi kasutajate andmebaasi Facebooki löömiseks, sest viimase kasutamine mobiililt on ebamugav.

 

4. Lihtsam infootsing

Google'i otsingumootori võimalusi kasutav töövahend Google+ Sparks võimaldab kasutajatel leheküljelt lahkumata sõpradega jagamiseks olulist infot leida. Kuna Facebookil otsingumootor puudub, peavad selle kasutajad jagatava info otsimiseks Facebooki leheküljelt mõnele teisele võrguleheküljele siirduma.

 

5. Andmekaitse

Facebook on tuntud viletsa isikuandmete hoidjana. Näiteks on kasutaja sunnitud osa oma isikuandmetest avalikustama ning oma Facebooki kontot lõplikult kustutada on väga raske. Google seevastu võimaldab kasutajal koos kõigi oma Google+'i andmetega soovi korral lahkuda – kõigest paari klikiga saab kasutaja kõik oma Google'i keskkondadesse üleslaetud andmed alla laadida.

 

6. Parem fotomärgistus

Google+'is pilte vaadates saab piltidel olevaid inimesi sarnaselt Facebookiga ära märkida. Erinevalt Facebookist hoolib Google kasutajate privaatsusest rohkem – märgitud inimestele läheb teade, et neid on pildil märgitud, on võimalik näha fotot ja soovi korral märgistus eemaldada.

Google on ettenägelikult otsustanud hoida eemale ka näokujutiste tuvastamise teenusest, mida Facebook praegu kasutab inimeste automaatseks identifitseerimiseks kasutajate albumitesse üleslaetud fotodel.

 

7. Rühmavestlused

Google+ pakub Facebookist paremaid vestlusvõimalusi. Google+'is on lihtne sihtotstarbelise kasutajarühma jaoks videovestlust luua, väikestest vestlusrühmadest rääkimata. Androidi kasutajatel on jällegi lihtne alustada grupiviisilist tekstivestlust. Facebook selliseid võimalusi ei paku.

 

8. Turvalisem info jagamine

Google+'is ei tule kasutada eelnevalt paika pandud privaatsusseadistuste nimekirja, vaid see võimaldab kasutajatel eraldi ära märkida iga jagatava infokillu privaatsustaseme. Näiteks artiklit või fotot jagades laseb Google+ valida, milliste sõprusringkondadega kasutaja seda jagada soovib.

 

9. Google on parem isikuandmete hoidja.

Facebook on noor ja kiiresti kasvav ettevõte, mis on tegutsenud isekalt ning kasutajate isikuandmete privaatsusest hoolimata. Google seevastu on küpsem ettevõte, mis on juba oma usaldusväärsust tõestanud.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.