kolmapäev, 18 september, kell 05:47:09
RSS vood Twitter Facebook Helista

Lääne-Eesti päästesündmused

Läänemaa:

29. juulil kell 15:34 teatati, et Rohukülas on kaldalt ca 5 kilomeetri kaugusel vees lohesurfar, kes ei saa enam lohet lendu. Päästjad tõid mehe kaldale, abi ta ei vajanud.

28. juulil kell 23:18 kustutasid päästjad Taebla vallas Pälli külas põlenud heinarulli.

 

Saaremaa: Tromb lõhkus katuseid

Pühapäeva õhtul tekitas Kuressaares palju kahju tekkinud tromb, mis lõhkus mitme maja katused. Katustelt alla lennanud tükid lõhkusid ka majade ümber pargitud autosid. Inimesed vigastada ei saanud.

 

Esimene väljakutse tuli kell 22:17 Kuressaares Mooni tänavale, kus torm oli viinud neljakorruselise elumaja katuse. Lisaks oli Mooni tänaval kahjustada saanud veel kahe maja katused ning osalisalt oli eterniiti alla kukkunud ka Ida tänaval asuva elamu katuselt. Majade vahele lennanud eterniidist said kahjustada ka pargitud autod. Päästjad eemaldasid katustelt ohtlikud katuseosad ja piirasid ohuala lindiga. Olukorrast teavitati linnavalitsust ja korteriühistu juhatust.

 

Kell 22:42 kutsuti päästjad Kuressaares Sinilille tänavale, kus tromb oli viinud eramu katuse, mille osad lendasid kõrvalhoovi ja lõhkusid seal pargitud kaubiku ning kahjustada sai ka maja katus. Tromb lõhkus osaliselt veel nelja maja katused Sinilille, Kannikese ja Mündi tänaval. Päästjad eemaldasid ohtlikud katuseosad. Üheski õnnetuses inimesed vigastada ei saanud.

 

29. juulil kell 22:37 eemaldasid päästjad Kuressaares Turu tänaval teelt liiklust takistanud puu.

 

29. juulil kell 21:56 eemaldasid päästjad Kuressaares Tallinna tänaval teelt liiklust takistanud puu.

 

28. juulil kell 17:10 teatati, et Leisi vallas Triigi külas on inimene purjelauaga merel, rannast ca 1 kilomeeter ja hüüab appi. Inimene saadi kätte enne päästjate kohalejõudmist ning kiirabi kontrollis ta kohapeal üle.

 

Raplamaa:

29. juulil kell 21:23 sai häirekeskus teate, et Käru alevikus tuleb hoolderavikeskuses esimese korruse vahelae alt suitsu ning majast on alustatud 43 inimese evakueerimist. Põles vahelae valgustus ja vahelae plaat. Hoolderavikeskuse töötajad võtsid enne päästjate saabumist vahelae osaliselt lahti ja summutasid leegid. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle. Kõik patsiendid ja töötajad kontrolliti kohapeal üle, keegi viga ei saanud. Sündmuskohale kutsuti elektrikud.

 

28. juulil kell 16:02 helistati Häirekeskusesse ja paluti abi Rapla maakonnas Kohila vallas Pahkla karjäärist veest välja toodud uppumistunnustega keskealise mehe elustamisel. Kuni kiirabi saabumiseni andsid abivajajale esmaabi sündmuskohal viibinud kaaslased. Ka meedikute elustamiskatsed ei andnud tulemusi.

 

Pärnumaa:

30. juulil kell 1:13 eemaldasid päästjad Surju vallas Ristikülas teelt liiklust takistanud puu
29. juulil kell 23:39 teatati elektriliinidele murdunud puust Pärnus Turu tänaval. Liinidest võeti vool välja ja päästjad eemaldasid puu.
29. juulil kell 17:34 suitses Torist kilomeeter Jõesuu poole põhupall, mille päästjad kustutasid
28. juulil kell 21:34 teatati tulekahjust Sindis Suve tänaval ,kus oli süttinud kõrvalhoones saunaosa. Päästjate saabumise ajaks oli majaomanik suuremad leegid maha saanud, päästjad kontrollisid põlengukoha üle.
28. juulil kell 0:10 said päästjad väljakutse Audru valda Lindi külla, kus põles kõrvalhoone. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning tuld oli võtnud ka kõrvaloleva sauna katus. Kõrvalhoone hävis suures ulatuses, samuti hoones olnud tööriistad ja vahendid.

Järvamaa:

27. juulil kell 1:32 kustutasid päästjad kuivast heinast kergliiklusteele tehtud lõkke Türi linna piiri ääres.

 

28. juulil kell 23:50 teatati Türi päästekomando päästjatele, et Türi paisjärve läks kolm inimest ujuma, kellest üks jäi kadunuks. Türi komando päästjad teavitasid koheselt saadud infost häirekeskust ja kiirustasid õnnetuskohale. Lisaks saadeti appi Paide komando päästjad koos paadiga ja operatiivkorrapidaja. Türi päästekomando päästjad jõudsid sündmuskohale kolme minutiga ja alustasid koheselt inimese otsinguid veest, samuti alustasid otsinguid sündmuskohale saabunud Paide pinnaltpäästjad koos paadiga. Pimeduse tõttu kell 01.30 otsingutööd lõpetati ja juhtum anti üle politseile. 29. juuli hommikul leidsid politsei poolt kohale tellitud tuukrid kell 11:47 veest 1989. aastal sündinud noormehe surnukeha. Esialgse info kohaselt veetis seltskond paisjärve kaldal aega ning tarbiti ka alkoholi. Päästeamet tuletab meelde, et alkoholijoobes ujuma minek on mäng oma eluga, kuna purjus inimene hindab oma võimeid üle ja tagajärjed võivad olla kurvad.

 

Hiiumaa:

30. juulil kell 0:40 teatati teele murdunud puudest Kõrgessaare vallas Kõpu külas, kus 100 meetrisel lõigul oli kokku 7 murdunud puud. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

 

29. juulil kell 0:24 eemaldasid päästjad Kärdlas Tiigi tänaval teelt liiklust takistanud puu


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.