kolmapäev, 18 september, kell 06:13:56
RSS vood Twitter Facebook Helista

Lääne-Eesti politseisündmused

Läänemaa:

Ööl vastu 27. juulit varastati Lihula vallas Parivere külas traktorilt jahutusradiaator ja läheduse parkinud laadurilt 50 liitrit diislikütust. Kahju on kokku 1575 eurot.

 

28. juulil kella 10 paiku varastati Haapsalus Tamme tänaval korterist kaks sülearvutit, mobiiltelefon ja muid esemeid. Kahju on 297 eurot.

 

29. juulil kella 11 ja 12 vahel varastati Ridala vallas Paralepa külas Vabriku tänaval lukustamata abihoonest CD-plaate. Kahju on selgitamisel.

 

28. juulil kella 5.28 teavitati Haapsalu kordonit, et Väinameres on madalikule sattunud Eesti lõbusõidualus. Sündmusele reageeris Vormsi saarelt Sviby sadamast piirvalve mootorpaat. Madalikul olnud lõbusõidualus vabastati kell 6.11.

 

Hiiumaa:

Ööl vastu 29. juulit varastati Käina vallas Nõmmerga külas Kukeseene teel seisnud ekskavaatorist 80 liitrit diislikütust. Kahju on 108 eurot.

 

Järvamaa:

Ajavahemikul 26.–27. juuli varastati Paides Parkali tänaval keldriboksist lumelaud. Kahju on 250 eurot.

 

Ajavahemikul 26.–27. juuli varastati Roosna-Alliku vallas Roosna-Alliku alevikus ekskavaatori lukustamata kütusepaagist 150 liitrit diislikütust. Kahju on 200 eurot.

 

Ajavahemikul 15.–28. juuli varastati Koigi vallas Päinurme külas talust mootorsaag, 20 liitrit diislikütust ja muid esemeid. Kahju on kokku 903 eurot.

 

Ajavahemikul 26.–28. juuli varastati Paides Soo tänaval keldriboksidest kaks jalgratast. Kahju on 290 eurot.

 

Ajavahemikul 28.–29. juuli varastati Türi vallas Kirna külas asutuse territooriumil parkinud ekskavaatori ja kahe traktori lukustamata kütusepaagist 334 liitrit diislikütust. Kahju on selgitamisel.

 

29. juulil kella 2 ja 3 vahel varastati Koeru vallas Vainjärve külas käekotist mobiiltelefon. Kahju on 90 eurot.

 

Pärnumaa:

28. juulil kella 3.30 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval 21-aastast meest.

 

29. juulil kella 1.11 löödi Pärnus Mere puiesteel meelelahutusasutuses terava esemega 33-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 36-aastane mees.

 

Ajavahemikul 25. juuli kell 23 ja 26. juuli kell 1.30 varastati Pärnus Lehe tänaval sõiduauto kindalaekast mobiiltelefon Nokia ja sõiduki pagasiruumist käekott koos sularaha ja mobiiltelefoniga Sony Ericsson. Kahju on kokku 207 eurot.

 

Ajavahemikul 26.–27. juuli varastati Pärnus Anton Hansen Tammsaare puiesteel sõiduautost autoraadio, neli kõlarit ja DVD-d. Kahju on 300 eurot.

 

Ajavahemikul 26.–27. juuli varastati Paikuse vallas Seljametsa talu hoovist laadurilt aku ja samas hoovis parkinud ekskavaatorilt käsikütusepump. Kahju on kokku 360 eurot.

 

Ööl vastu 26. juulit varastati Tori vallas Jõesuu külas kuurist motoroller. Kahju on 300 eurot.

 

Ajavahemikul 27.– 28. juuli varastati Audru vallas Papsaare külas sõiduauto kindalaekast käekott koos mobiiltelefoni ja dokumentidega. Kahju on 210 eurot.

 

Raplamaa:

Ajavahemikul aprill kuni 27. juuli varastati Märjamaa vallas Inda külas talust kodu- ja aiatehnikat, mööblit ning tööriistu. Kahju on selgitamisel.

 

26. juulil kella 13 ja 14 vahel varastati Raplas Kauba tänaval kohvikust rahakott koos sularahaga. Kokku on kahju 175 eurot.

 

Ajavahemikul 23.–24. juuli varastati Märjamaa vallas Märjamaa alevis Haimre puiesteel veoautost raadiojaam, navigatsiooniseade ning töökindad. Kahju on kokku 402 eurot.

 

Saaremaa:

21.15 teatas Tallinna merevalvekeskus, et Eesti lõbusõidualus, mille pardal neli inimest, on Vilsandi saare lähedal sattunud madalikule. Sündmusele reageerisid piirivalvelaev 112 Valve ja Kuressaare kordoni mootorpaat. Kell 00.10 alustati hätta sattunud aluse pukseerimist Roomassaare sadamasse.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.