laupäev, 17 august, kell 20:20:58
RSS vood Twitter Facebook Helista

Lääne korvpalliliiga võitis hiidlaste Askus

Askuse meeskond. (Urmas Lauri / Hiiu Nädal)

Lääne Korvpalliliiga (LKL) 2011. aasta meistrivõistluste finaalis saavutas hiidlaste korvpalliklubi Askus suurepärase võidu liiga valitseva meistri Vanaka üle tulemusega 69:51 (15:10, 15:17, 10:8, 29:16).

Vaatamata sellele, et Vanaka meeskonna enamuse moodustavad 2011. aastal Läänemaa meistriks tulnud mängijad, ei suudetud hiidlastega teisel poolajal võrdväärselt mängida.

Askuse meeskonnas mängisid Artur Apri, Fredi Raba, Heikki Pukk, Jürgen Puuri, Leemet Käär, Martin Paasoja, Priidu Koppel, Rauno Nurger, Risto Merimaa, Robert Lilleõis ja Sander Sedrik. Meeskonda juhendab Mati Kiiver.

Võitjate resultatiivseim oli Heiki Pukk 18 punkti, 15 lauapalli ja 4 resultatiivse sööduga. Vanaka resultatiivseim oli Reno Orumaa 24 punktiga. Virko Nilender sai kätte 11 lauapalli.

Kolmanda koha sai meeskond Nice One, võites kohamängus Cipax AS-i 75:66. Võitjate resultatiivseim oli Jürgen Proosväli 29 punktiga, Peep Tammistu sai kätte 14 lauapalli.

Kaotajate resultatiivseim oli Vaiko Avila 17 punktiga, lauas oli parim Janek Tetto 7 lauapalliga.

Kuni 17-aastaste LDKL-s võitis esikoha Hiiumaa meeskond Pühalepa SK. Neile jäi väga pingelises mängus alla LDKL põhiturniiri kaotuseta lõpetanud Nõva. Hiidlased võitsid 49:43 (11:10, 11:9, 14:15, 13:9).

LKL-i noortemeistriks tulid: Allar Esko, Andreas Voole, Janar Aug, Krismo Kokla, Krister Veevo, Kristian Laupa, Markus Uuskari, Martin Veem, Meelis Mikk, Oskar Tikka. Meeskonna treener on Uno Kõiv.

Võitjate resultaiivseim oli Andreas Voole 14 punktiga ja 6 lauapalliga. Nõva meeskonna resultaiivseim oli Ove-Kristjan Kasemetsa 16 punktiga, Siim Ollema võttis 9 lauapalli.

Kolmanda koha saavutas taas Hiiumaa noortemeeskond KK Askus, võites SK Haapsalut tulemusega 49:46. Hiidlaste resultatiivseim oli Risto Merimaa 17 punktiga, Robert Lilleõis võttis 9 lauapalli.

Haapsalu meeskonna parimad olid Bertel Schwindt 16 punktiga ja Johannes Nõupuu 11 lauapalliga.

LKL-i 2011. aasta parimaid mängijaid valis seekord publik LKL-i kodulehe kaudu (www.tuulberg.ee/lkl) ja saalis. 2011. aasta parimaks mängijaks valiti Reno Orumaa Vanaka klubist, parim kaitsemängija ja parim mängujuht oli Dmitri Tserepanov (Vanakas, fotol).

Noorteliiga parimaks mängijaks valiti Kauri Veskioja (SK Haapsalu), parimaks kaitsemängijaks ja parimaks mängujuhiks Bertel Schwindt (SK Haapsalu).

LKL-i haaraval kolmepunktivisete võistlusel osales 29 mängijat. Poolfinaalides võitis Robert Lilleõis (KK Askus) Reno Orumaad 12:6. Teises poolfinaalis oli Sander Virki (SK Haapsalu) 7:3 võidukas Risto Merimaa vastu. Pingelises finaalis oli Sander Virki parem tulemusega 10:8.

Huvitavate trikkidega pealtpanekuvõistluse parimad punktid anti kohtunike poolt LKL-i 2008. ja 2009. aasta parimale pealtpanejale Ragnar Koppelile (Vanakas). Järgnesid hiidlased Rauno Nurger ja Robert Lilleõis.

LKL selgitas oma meistreid juba 15. korda. Osales 15 meeskonda. Liiga on saavutanud tugeva positsiooni Lääne-Eesti korvpallimaastikul ja valmistub juba uueks hooajaks.

 

(Foto: Kati Kadakas)


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.