kolmapäev, 18 september, kell 06:21:24
RSS vood Twitter Facebook Helista

Lääne prefektuuri politseisündmused

Läänemaa:

20. juulil kell 23.25 löödi Haapsalus Niine tänaval terava esemega 50-aastast naisterahvast. Kahtlustavana peeti kinni 58-aastane mees.

 

21. juulil kell 15.17 sai JRCC Tallinnas informatsiooni, et Roosta kandis Oosi kurgus kalda lähedal on ümber läinud katamaraan, mille pardal on kaks inimest. Dirhami sadamast reageeris teatele piirivalvekaater. Kell 15.40 teatati, et kaks alusel olnud meest on ise kaldale ujunud.

 

Hiiumaa:

21. juulil kell 22.43 sai Kärdla kordon teate, et Kärdla lahel on ümber läinud lõbusõidualus, mille pardal oli neli inimest. Vette kukkunud inimestel olid kõigil päästevestid ja viimased neist päästeti kell 00.48.

 

Järvamaa:

Ajavahemikul 19.–20. juuli varastati Türil Tehnika tänaval kortermaja keldrist jalgratas. Kahju on 150 eurot.

 

Ajavahemikul 19.–20. juuli varastati Türil Tehnika tänaval kortermaja keldrist kaks jalgratast. Kahju on kokku 510 eurot.

 

Ajavahemikul 15.–20. juuli varastati Türi vallas Särevere alevikus Õpetajate tänaval keldriboksist jalgratas. Kahju on 180 eurot.

 

Ajavahemikul 21.–22. juuli varastati Paides Laial tänaval majast mootorsaag Jonserd ja muid tööriistu. Kahju on kokku 299 eurot.

 

Pärnumaa:

20. juulil kell 4.45 löödi Pärnus Rüütli tänaval 27-aastast meesterahvast.

 

21. juulil kell 1.45 löödi Pärnus Rüütli tänaval 24-aastast meesterahvast.

 

21. juulil kell 4.15 löödi Pärnus Rüütli tänaval 27-aastast meesterahvast.

 

20. juulil kella 18 ja 21 vahel varastati Pärnus Ranna puiesteel lukustamata sõiduautost navigatsiooniseade, sülearvuti MacBook ja fotoaparaat koos objektiividega. Kahju on 4600 eurot.

 

20. juulil kella 16 ja 18 vahel varastati Pärnus Suur-Jõe tänaval asutuse riietusruumist mobiiltelefon. Kahju on 239 eurot.

 

Ajavahemikul 17.–18. juuli varastati Tootsi vallas Tootsi alevis Sõmera tänaval garaažiboksidest tööriistad ja automakk. Kahju on selgitamisel.

 

Ajavahemikul 17.–18. juuli varastati Vändra vallas Vändra alevis Pärnu–Paide maanteel kõrvalhoonest mootorsaag Husqvarna ja nurklihvija Metabo. Kahju on 325 eurot.

 

20. juulil kella 1 ja 8 vahel varastati Audru vallas Lemmetsa külas lukustamata sõiduautost spordikott koos tennisevarustusega, arvuti, dokumendid ja päikeseprillid. Kahju on kokku 5190 eurot.

 

20. juulil kella 5 paiku varastati Audru vallas Audru alevikus Männi tänaval lukustamata kuurist mootorsaag Stihl. Kahju on 800 eurot.

 

20. juulil kella 6 paiku varastati Audru vallas Audru alevikus Tõstamaa maanteel kõrvalhoonest erinevaid ehitustööriistasid. Kahju on selgitamisel.

 

20. juulil öösel varastati Audru vallas Audru alevikus Lihula maanteel kõrvalhoonest jalgrattad, mis leiti hiljem ja tagastati omanikule.

 

Ajavahemikul 19. –20. juuli varastati Audru vallas Audru alevikus Käreda teel sõiduautost Volvo automaki esipaneel ja tungiti sisse sõiduautosse BMW, kust esialgsetel andmetel midagi varastatud ei ole. Kahju on selgitamisel.

 

Ajavahemikul 20.–21. juuli varastati Pärnumaal Tahkuranna vallas Lepaküla külas sõiduautost sigarette ja süütevõtmed. Lisaks tungitud kõrvalhoonesse, kust varastati jalgratas Scott. Kahju on kokku 1005 eurot.

 

20. juulil kella 2 ja 4 vahel varastati Pärnus Rüütli tänaval meelelahutusasutusest kuldkett. Kahju on 1600 eurot.

 

Ajavahemikul 19.–21. juuli varastati Häädemeeste vallas Papisilla külas lukustamata kuurist 70 liitrit diislikütust ja muid esemeid. Kahju on kokku 117 eurot.

 

Raplamaa:

21. juulil kella 5 paiku löödi Raplas Kauba tänaval meelelahutusasutuses 23-aastast meesterahvast.

 

20. juulil kella 1.30 ja 1.40 vahel varastati Märjamaa vallas Haimre külas parkinud veoauto kütusepaagist 260 liitrit diislikütust. Kahju on 344 eurot.

 

Ajavahemikul 18.–19. juuli varastati Kohila vallas Kohila alevis Tööstuse tänaval asutuse territooriumilt pinnasetihendaja. Kahju on 4765 eurot.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.