neljapäev, 22 august, kell 20:34:58
RSS vood Twitter Facebook Helista

Läänemaa jaanituled 22.-23. juunil

22. JUUNI

 

Haapsalu linn

Algus kl 21 Aafrika rannas. Tantsuks ansambel Vingerpill. Esineb rahvatantsurühm West, seltskonnatantse õpetab Vaido Toomsar. Tasuta.

 

Ridala vald, Parila koolimaja õu

Algus kl 18. Lasteprogramm, sportlikud jaanialad meestele ja naistele. Esinevad valla tantsurühmad, muusikat teeb Sax Express. Söök ja jook. Autod parkida Parila poe parklasse. Kohapeal väike parkla.

 

Hanila vald, Kinksi külaplats

Algus kl 19. Rahvalikud võistlusmängud. Esineb Vatla külaseltsi noortebänd Guido juhendamisel. Karaokevõistlus. Paat loksub tiigilainetel. Retrostiil! Puhvet. 

 

Hanila vald, Vatla rahvamaja juures

Algus kl 21. Tantsuks ansambel. 

 

Martna, kaarhall

Algus kl 19. Kavas rammumehe võistlus. Lastele võistlusmängud. Lõke süüdatakse kl 21. Ansambel Sass. Puhvet.

 

Oru vald, Linnamäe park

Algus kl 21. Ansambel Vanker. Tantsusamme sätivad Singirullid. Kõhutäide kohapeal.

 

Noarootsi vald, Sutlepa

Algus kl 19. Ansambel Syltament. Võistlused suurte ja väikestele. Esinejad meilt ja mujalt.  

 

Risti vald, Piirsalu

Algus kl 20. Tantsuks ansambel A-LA. Süüa pakub Palivere Söögituba.

 

Nõva vald
Jaanituli on Variku külaplatsil.

 

Taebla vald, Kedru küla

Algab külaplatsil kl 20. Muusikat teeb ansambel 29. Tule süütamine kl 22, puhvet.

 

Lihula vald, linnusemägi

Algus kl 20. Sportlik jõukatsumine suurtele ja väikestele, Tallinna folktantsijad ansamblist Uppsar, tantsuks ansambel Kolme Linna Bänd. Pääse 2 eurot. Õpilased ja pensionärid 1 euro.

 

23. JUUNI

Vormsi

Algus kl 20, peoplatsil mängib tantsuks ansambel Reliikvia. Puhvet.

 

Risti

Algus kl 20. Mängivad Risti pargis tantsumuusikat Ingmar ja Aare.

 

Taebla vald, Kuliste aas

Algus kl 18. Citius Altius Fortius - kolmevõistlus eri vanuserühmadele (kettaheide lendava taldrikuga, pallivise kõrgusesse, nöörijooks metsas).

Kl 19 võtame vastu presidenditule. Esinevad Palivere bänd(id) ja tantsijad. Toimub sääsetapmisvõistlus, köievedu, avatud on lastenurk batuudi, kiikede, joonistamise ja meisterdamisega. Mängude auhindadeks on "sportlikud auhinnad". Töötab Maiu puhvet.

Kl 21 süüdatakse tuli ja alustab ansambel Prominent.

 

Ridala vald, Sepaküla suvepark

Esinevad Asuküla näitetrupp ja Ridala valla rahvatantsijad. Õhtut aitavad põnevamaks muuta rahvalikud mängud ja jõukatsumised. Tantsuks mängib Hans. Sööki ja jooki saab osta kohapealt.

 

Taebla vald, Kirimäe

Kirimäe küla jaanituli algab kl 19 simmani platsil. Mängud, tantsuks ansambel. Pääse 2 eurot.

 

Taebla, kultuuri-ja spordikompleksi kõrval

Algus kl 19. Jaanimängud-võistlused, Taebla rahvatantsijad. Suur telk (6x12 m), lauad. Puhvet, ansambel Felix. Lõke süüdatakse kl 21.

 

Taebla vald, Võntküla külaplats

Algus kl 19. Väike külajaanituli plaadimuusikaga, lõke süüdatakse kl 21. Puhvetit asendab "lauakene kata end".

 

 

Hanila vald, Ridase vabaõhuplats

Algus kl 20. Sõidurõõmu (lastele) ja silmailu pakuvad Massu ratsaklubi hobused. Tantsuks ansambel "ALDERJANTS", DJ Allan Peramets - VIDEODISKO! Lõke kl 22, söögid-joogid kohapeal!

 

Hanila vald, Virtsu park

Algus kl 18.  Kontsert kohalikelt taidlejatelt ja rahvalikud spordimängud, tantsuks mängib ansambel Kullaketrajad. Töötab puhvet. Jaanilõke kl 22.

 

Kullamaa

Võidupäev, Kullamaa valla sünnipäev ja jaanituli

10.00 Käsitöömaja avamine

10.30 Käsitöölaat

12.00 Relvanäitus

13.00Lembitu Tarangu uue Kullamaa raamatu esitlusKullamaa raamatukogu lugemissaalis (Goldenbecki maja)

13.00-15.00 Päästeameti, politsei ja kaitseliidu poolt organiseeritud tegevused

14.00Naiskodukaitse poolt pakutav lõuna (supp)

15.00 Kaitseliidu Risti malevkonna lipu õnnistamine Kullamaa kirikus

15.50 Kaitseliidu paraad

16.00 Võidupüha ja maakaitsepäeva pidulik tseremoonia Kullamaa ausamba juures

17.30 Volikogu esimehe ja vallavanema pidulik vastuvõtt (kutsetega)

20.00Kogunemine rongkäiguks

20.15-20.30 Rongkäik Rohumäele (esindatud kõik külad).

20.30-22.00 Pidulik kontsert

22.00 Tuleetendus, jaanitule süütamine

22.30-05.00 Tants, vaba kava


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.