pühapäev, 15 september, kell 10:38:18
RSS vood Twitter Facebook Helista

Läänemaa päästjad käisid eile teedele langenud puid eemaldamas kuuel korral

Eile puhunud tugevad tormituuled andsid päästjatele rohkelt tööd, suur osa viimase ööpäeva väljakutsetest on seotud teele langenud ning liiklust takistanud puudega.

 

Läänemaa:

17. juunil kell 23.11 kutsuti päästjad eemaldama teele langenud puud Taebla valda Koela külla.

17. juunil kell 21.29 käisid päästjad Risti alevikus teelt suurt puud eemaldamas.

17. juunil kell 21.09 eemaldasid päästjad Ridala vallas Vätse külas teele langenud puu.

17. juunil kell 20.30 anti päästjatele teada, et Risti vallas Kuijõe külas on teele kukkunud puu. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 18.29 eemaldasid päästjad Ridala vallas Sinalepa külas teel langenud ja mõlemad sõidusuunad sulgenud puu.

17. juunil kell 17.56 käisid päästjad teelt eemaldamas puud Taebla vallas Koela külas.

15. juunil kell 13.36 teatati Häirekeskusele, et Haapsalu linnas Jaama ja Posti ristmikul on kokku põrganud kaks sõiduautot. Päästjad aitasid sündmuskohal liiklust suunata ning puhastasid tee.

 

Saaremaa:

17. juunil kell 17.13 anti päästjatele teada, et Orissaare vallas Kuninguste külas on teele langenud puu, mille päästjad eemaldasid.

17. juunil kell 16.59 käisid päästjad Mustjala vallas Mustjala külas, kus teele oli langenud puu. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 16.39 kutsuti päästjad Kaarma valda Tõrise külla, kus puu oli langenud teele. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 00.38 teatati Häirekeskusele, et Mustjala vallas Vanakubja külas on toas tunda suitsulõhna. Päästjate saabudes selgus, et peale ahju kütmist oli siiber liiga vara kinni pandud ning suitsuandur hakkas tööle. Päästjad kontrollisid ruumid üle ja tuulutasid need.

16. juunil kell 15.19 käisid päästjad Kuressaare linnas Ravila tänaval kustutamas 20 ruutmeetrit põlevat kulu ja prahti.

15. juunil kell 18.29 sai Häirekeskus teate, et Kaarma vallas Muratsi külas on näha suitsu. Päästjate saabudes selgus, et põleb 0,8 hektarit kulu ja kadakaid. Päästjad kustutasid põlengu ning hoidsid ära tule leviku lähedal asunud pooleliolevale majale.

 

Raplamaa:

17. juunil kell 19.29 teatati teele kukkunud puust Järvakandi alevis Kooli tänaval. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 19.01 käisid päästjad Rapla linnas Aia tänaval liinidele langenud puud eemaldamas.

17. juunil kell 16.39 eemaldasid päästjad puu sõiduteelt Rapla vallas Seli külas.

17. juunil kell 15.40 teatati Häirekeskusele murdunud puust Käru alevikus. Päästjad sulgesid puu langetamise ajaks liikluse ning eemaldasid ohtliku puu.

17. juunil kell 15.25 eemaldasid päästjad Raikküla vallas Riidaku külas puu teelt.

17. juunil kell 14.58 sulges teele langenud puu Rapla vallas Uusküla külas mõlemad sõidusuunad. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 14.50 käisid päästjad eemaldamas teele langenud puud Käru alevikus.

17. juunil kell 14.48 anti päästjatele teada teele langenud puust Kehtna vallas Kalbu külas. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 14.31 kutsuti päästjad eemaldama teele langenud puud Raikküla valda Lipa külla.

17. juunil kell 13.34 anti Häirekeskusele teada elektriliinidele langenud puust Kohila alevis Viljandi maanteel. Päästjad eemaldasid puu liinidelt.

16. juunil kell 14.17 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Märjamaa alevis Pärnu maanteel. Päästjate saabudes selgus, et sõiduauto oli sõitnud teelt välja, autojuht oli masinas kinni. Päästjad vabastasid juhi masinast ja eemaldasid süttimisohu vältimiseks auto akult juhtmed.

15. juunil kell 21.00 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Valtu külas on maa seest välja kaevatud kaks 200 liitrist tünni, millest üks lekib. Päästjate saabudes selgus, et tegemist oli vanade värvitünnidega, milles olid värvijäägid.

 

Pärnumaa:

17. juunil kell 17.53 käisid päästjad eemaldamas teele langenud puud Audru vallas Kihlepa külas.

17. juunil kell 17.47 anti Häirekeskusele teada, et Pärnu linnas Papiniidu tänaval põleb prügikast, päästjad kustutasid põlengu.

17. juunil kell 16.15 teatati Häirekeskusele, et Pärnu linnas Rohu tänaval ripuvad puu küljes murdunud oksad ja osa neist on juba sõiduteel. Päästjad eemaldasid ohtlikud oksad.

17. juunil kell 15.27 anti päästjatele teada, et Saarde vallas Lanksaare külas on teele langenud puu sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 14.49 käisid päästjad eemaldamas teele langenud puud Vändra vallas Aluste külas.

17. juunil kell 14.04 kutsuti päästjad kustutama põlevat prügikasti Pärnu linna Keskväljakule.

16. juunil kell 19.13 anti Häirekeskusele teada liiklusõnnetusest Are alevikus. Päästjad andsid ühe kannatanu kiirabile üle ning aitasid teisi kannatanuid lahastada, kiirabi viis haiglasse kolm kannatanut.

 

Järvamaa:

18. juunil kell 04.25 käisid päästjad Imavere vallas Käsukonna külas, kus puu oli sulgenud sõidutee. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 20.04 teatati päästjatele, et Koeru vallas Vahuküla külas on puu kukkunud sõiduteele. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 19.50 käisid päästjad Ambla vallas Reinevere külas eemaldamas teele kukkunud puud.

17. juunil kell 19.01 kutsuti päästjad Türi valda Väljaotsa külla eemaldama teele kukkunud puud.

17. juunil kell 18.24 eemaldasid päästjad Oisu alevikus teele langenud puu.

17. juunil kell 18.00 käisid päästjad Paide linnas Pärnu maanteel, kus oli puu murdunud ja ohustas liiklejaid. Päästjad eemaldasid puu.

17. juunil kell 17.18 teatati Häirekeskusele, et Koeru vallas Vao külas põleb alajaam ja selle ümber kulu. Päästjate saabudes selgus, et põleng oli iseseisvalt kustunud, ära oli põlenud alajaama küljes olnud isolatsioon ning veidi jaama ümber olnud kulu. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle.

17. juunil kell 16.50 said päästjad teate tee sulgenud puust Türi linnas Vabriku puiesteel. Päästjad eemaldasid puu.

17. juunil kell 16.48 kutsuti päästjad Aravete alevikku Piibe maanteele, kus puu oli kukkunud sõiduteele. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

17. juunil kell 16.55 sai Häirekeskus teate, et Koeru vallas Visusti külas on puu kukkunud elektriliinidele. Päästjad eemaldasid puu liinidelt.

17. juunil kell 16.06 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Paide linnas Rohelisel tänaval.

17. juunil kell 15.51 eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Türi linnas Kaare tänaval.

16. juunil kell 05.40 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Koeru vallas Puhmu külas, kus sõiduauto oli sõitnud teelt välja ja rullunud üle katuse. Päästjad eemaldasid süttimisohu vältimiseks auto akult juhtmed.

 

Hiiumaa:

17. juunil kell 18.40 teatati Häirekeskusele, et Käina alevikus Põllu tänaval on puu kukkunud tänavavalgustusliinidele. Päästjad eemaldasid puu.

17. juunil kell 18.13 käisid päästjad Emmaste vallas Õngu külas eemaldamas teele kukkunud kahte puud.

17. juunil kell 17.46 anti päästjatele teada, et Emmaste vallas Nurste külas on teele langenud puu sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid puu.

17. juunil kell 17.37 kutsuti päästjad Emmaste valda Õngu külla, kus kaks puud olid kukkunud sõiduteele. Päästjad vabastasid tee liikluseks.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.