pühapäev, 15 september, kell 11:23:48
RSS vood Twitter Facebook Helista

Läänlastest purjetajad olid Tallinnas edukad

Mihkel Väli. (Eesti jahtklubide liit)

Eile lõppes Tallinnas kolm päeva väldanud EJL Olümpiapurjetamise Eesti karika teine regatt ja Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, kus Argo Vooremaa Laser Standardil ja Mihkel Väli Laser Radialil saavutasid üldarvestuses 2. koha. Kuni 19-aastaste juunioride arvestuses saavutas Mihkel Väli esikoha. Katamaraanil F18 olid esimesed Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu purjespordikool).

 

Vaikses tuules ja vihmas alanud kolmanda võistluspäeva teise sõidu ajaks oli tuul juba tõusnud kiiruseni enam kui 10 m/s, teatas Eesti jahtklubide liit. Karmiks muutunud oludes päeva kolmandat planeeritud sõitu enam ei peetud ning seeria kokkuvõttes said kõik klassid kirja 7 võistlussõitu.

 

Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) oli regatil teistest üle Laser Radial klassis. 17 võistleja seas võttis üldarvestuse teise koha Mihkel Väli (Rein Ottosoni Purjespordikool) ning kolmandaks tuli Anne-Mari Luik (ROPK). Viie osalejaga naiste ning kolme võistlejaga alla 21 aastaste tüdrukute arvestustes võitis samuti Pohlak, kaheteistkümnest alla 19 aastasest noormehest oli edukaim Väli.

 

Laser klassis osutus 11 mehe omavahelises mõõduvõtmises parimaks Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK). Teise kohaga lõpetas regati Argo Vooremaa (ESS Kalev Jahtklubi) ning kolmanda autasu teenis välja Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts). Neljast juuniorist oli tugevaim Karl-Rihard Penu (KJK).

 

RS Feval vormistasid esikoha Markus ja Marko Lilienthal (ROPK/KJK) Tavo Annuse ja Mikael Ristmetsa (ROPK) ning Maris Seersandi ja Johanna Poksi (TJK) ees. Nii alla 18 kui alla 16 aastaste seas olid parimad Annus ja Ristmets, alla 18 aastastest tüdrukutest Seersant ja Poksi. Klassis võistles 18 paati, neist 17 mahtusid nooremate kui 18 ning 15 alla 16 aastaste arvestusse.

 

Oma esimest Eesti regatti seilanud 29er klassi 8 tiimi konkurentsis lõpetasid nii üld- kui juunioride divisjonis võiduga vennad Juuso ja Henri Roihu (TJK) kokkuvõttes sama arvu punkte teeninud Georg Haudi ja Jaan Erik Piheli (ROPK) ees. Kolmanda koha said Paul Bogdanov ja Karl Erik Rannu (TJK).

 

470 klassis olid võistluse konkurentsitud parimad Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru). Teine koht kuulub Mart ja Lenart Kivistikule (Noblessneri Jahtklubi), kolmas aga Alari Laglele ja Martin Kaalule (ROPK). Ka naiste arvestuse võitsid Umbid. Paatkondi võistles kokku neli, kaks neist naiste tiimid.

 

Katamaraanil F18 saavutasid kindla esikoha Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Purjespordikool). Teise autasu teenisid välja Kevin Jakobson ja Raul Feld (Noblessneri JK) ning kolmandaks purjetasid end Marko Smirnov ja Raul Aripmann (Eesti Katamaraanide Liit). Võistles 8 tiimi.

 

Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused korraldas ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati kodulehekülg: http://www.kjk.ee/index.php/1081

 

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku seitsmest regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 25.-27. mail Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teiseks etapiks olid 15.-17. juunil Tallinnas aset leidnud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, kolmandaks on aga samuti Tallinnas toimuv Spinnakeri regatt 6.-8. juulil. Neljas osavõistlus sõidetakse 24.-26. augustil Roomassaare regatil ja viies 31. augustist 2. septembrini Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistluste raames. Eelviimaseks etapiks on 14.-16. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 21.-23. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt. Noorimate klass Optimist võistleb kokku neljal regatil, teistes klassides peetakse kolm regatti. Kõigis klassides lähevad võistlussarja üldkokkuvõttes arvesse kolm paremat regatitulemust.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.