laupäev, 17 august, kell 19:52:20
RSS vood Twitter Facebook Helista

Lihulas äratati ellu kevadine korvpalliturniir

Virtsu korvpallurid. (Fotod: Liset Kuusik)

Lihula gümnaasiumi spordihoones peetud kevadisest korvpalliturniirist võttis osa kuus Lõuna-Läänemaa meeskonda. Võitis Virtsu, kes said finaalis jagu Lihula Veteranidest.

 

Lühendatud mänguajaga peetud 11 mängu olid kõik kaasakiskuvad. Kummastki kolmeliikmelisest alagrupist pääses poolfinaali kaks paremat. Esimesest alagrupist võitlesid end poolfinaali Virtsu ja Massu, teisest Vatla ja mõlemad alagrupimängud võitnud Lihula Vetreranide koondis. 

 

Viienda-kuuenda koha kohtumisega pidid seekord leppima Lihula Kohalikud ja Linnavurled. Viienda koha võitsid 25:15 Kohalikud, kelle ridadesse kuulusid ka treener Kanteri eestvedamisel paljud Lihula gümnaasiumi noored. 

 

Poolfinaalid ja kohamängud olid tulised ja pinget jagus piisavalt. Esimeses poolfinaalis ei saanud Lihula Veteranid kuidagi Massu vastu mängu käima. Lõpuks kosuti ja kindel võit võeti numbritega 33:19. 

 

Teine poolfinaal oli aga väga põnev. Vatla oli võtmas Virtsu vastu võitu, kui 1,5 minutit enne lõppu tabas Jüri Rummel kolmese. Kuid  Virtsu mängijad suutsid teha imelise mängulõpu ja 30:23 võiduga finaali marssida. Pronksimängus selgitasid võitja kaks Hanila valla küla Vatla ja Massu. Sel korral võitis Vatla  22:18. 

 

Finaal Lihula Veteranide ja Virtsu vahel jõudis haripunkti kolm minutit enne mängu lõppu, kui Veteranid hakkasid jõudsalt terve mängu juhtinud virtsulastele lähemale jõudma. Nooremad võtsid siiski oma tulemusega 30:21. Turniirivõit koos suure karikaga Virtsu poolsaarele. Kolmas koht Vatla palluritele. 

 

Viskevõistluse võitispeakorraldaja Mairo Kanter ise, kes tabas minuti jooksul finaalis 13 kaugviset.

 

Virtsu: Ermo Pajuväli, Peeter Idvani, Jaan Indres, Madis Rumma, Taavi Tamm, Reigo Nõmm, Margo Kutan, Reimo Tiitso.

 

Lihula Veteranid: Paavo Veermäe, Harry Kadakas, Rivo Raudkivi, Jaanus Getreu, Argo Mõtt, Kristo Linn, Rait Tammet, Gert Oosim.

 

Vatla: Marko Kondratjuk, Priit Tein, Mati Tee, Gert Laurimäe, Jüri Rummel, Joel Rummel, Rando Valk.

 

Platsil käisid nimekad sportlased

 

Alati on maal toimuvatest turniiridest kirjutades rõõm toonitada spordimeestest, kes kunagi või lausa praegu mõnel spordialal kodumaal tippseltskonda kuulunud. Selle poolest ei olnud erand ka Lihula Kevadturniir 2016. Kindlasti on tark ja haritud Lihula spordipublik ka selliste momentide eest tänulik. 

 

Laupäeval mängisid Lihulas heal tasemel korvpalli näiteks Eesti koolispordi liidu korvpallimeistrid ja Eesti maakoolide meistrid, Eesti korvpalli noortemeistrid,  Eesti kunagised korvpalli noortekoondislased, Eesti kunagine noortemeister ja koondislane kergejõustikus, Eesti praegune rannajalgpallikoondislane. Suurem osa neist on meie oma Lihula või Lõuna-Läänemaa poisid. 

 

Korvpalli kevadturniiri tava on nüüd ellu ärkamas. Äkki oleks spordimeestele ühiseks eesmärgiks nüüd see, et taastada näiteks 30 aasta tagused turniirid, kus Lihula turniiridel mängisid väga heal tasemel  kuus Lihula alevi meeskonda! See on võimalik. Paslik on ära tuua Paavo Veermäe sõnad: “Lihula korvpall ja eriti Veteranide korvpallivõistkond on mujal Eestis ja isegi kaugemal väga suurel määral tutvustanud Lihulat ja Lihulat teatakse tänu korvpallile ka rohkem.”

 

Kevadine korvpalliturniir toimus Lihulas viimati kümmekond aastat tagasi. Lihulas aastakümneid korvpalli vedanud treener Paavo Veermäe: “Viimati toimus kevadine turniir tõesti juba tükk aega tagasi. Mul on väga hea meel, et Mairo Kanter on taastamas pikki võistlustraditsioone ja treenimas koolis praeguseid noori.” 

 

Mairo Kanter toonitas aga kogukonna koos tegutsemise tähtsust. “Ikka koos saame häid asju teha. Kõigile suur tänu abi eest,” ütles ta.

 

Mänge teenindasid kohtunikena Rudolf Lumiste ja Aivar Palu. Turniiri toetas Gamestar.

 

Jaanus Getreu

 

 

Esikoha võitis Virtsu võistkond.

 

 

Lihula Veteranid.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.