pühapäev, 15 september, kell 10:34:00
RSS vood Twitter Facebook Helista

Maakondade eest löövad kaasa mitmed tippjalgpallurid

Täna üle Eesti peetavatel maakondadevahelistel jalgpalli maavõistlustel teevad kaasa mitmed tänased koondise pallurid nagu Tarmo Kink, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Kaimar Saag, Igor Morozov, Tarmo Neemelo, Oliver Konsa ja Tihhon Šišov, aga ka endised tipud Indrek Zelinski, Teet Allas ja Sergei Terehhov.

 

Kink, Stepanov, Morozov ja Šišov jooksevad Tallinna koosseisus platsile kell 18 Tartus Tamme staadionil, kus nende vastaseks on Tartumaa eesotsas peatreener Martin Reimi ja mängijate Oliver Konsa, Albert Prosa, Ivan O'Konnel-Bronini, Martin Hurda, Eino Puri, Rasmus Tomsoni ja Jürgen Kuresooga. Sissepääs kohtumisele on tasuta.

 

Pärnu Kalevi staadionil algavad mängueelsed üritused kell 16.30 veteranide sõprusmänguga, kell 18 on vastamisi Pärnumaa ja Viljandimaa esinduskoosseisud, kus pärnakate poolel teevad teiste seas kaasa Raio Piiroja, Indrek Zelinski, Teet Allas, Sergei Terehhov ja Kert Kütt. Mulkide vägesid juhatab Tarmo Rüütli, keda abistavad Urmas Kirs ja Aivar Lillevere, Pärnu treeneritiimi kaasati Ants Kommussaar, Sergei Ratnikov, Igor Prins ja Kalev Pajula. Pääsmed on müügil kohapeal.

 

Võru linnastaadionil algab päev kell 14.30 Võru JK ja FC Tartu B-klassi poiste kohtumisega. Kell 16:30 toimub showmäng, kus vastamisi Võrumaa ja Põlvamaa VIP tiimid - väljakule jooksevad teiste seas Riigikogu liige Kalvi Kõva, Võru linnapea Jüri Kaver, mitmed vallavanemad, luuletaja Contra, lastekirjanik Mika Keränen, Põlva maavanem Ulla Preeden ja käsipallur Mait Patrail. Kell 18 algab Põlvamaa ja Võrumaa esindusmeeskondade mäng. Päeva juhib Margus Ader, sissepääs tasuta.

 

Kuressaare linnastaadionil on kell 16 vastamisi Saaremaa ja Hiiumaa veteranid ning kell 18 esindusvõistkonnad, kus saarlaste poolel teeb kaasa ka Mihkel Aksalu, hiidlaste eest jooksevad teiste seas väljakule Martti Pukk ja Kärdla linnapea Georg Linkov. Põhikohtumise vaheajal võtavad teineteiselt mõõtu mõlema saare köieveo võistkonnad. Mängu kommenteerivad TV6 jalgpallispetsialistid Toomas Vara ja Kalev Kruus.

 

Paide linnastaadionil on vastamisi Järvamaa ja Raplamaa. Koduvõistkonna koosseisu kuuluvad teiste seas Tarmo Neemelo, Liivo Leetma, Gert Kams ja Juri Jevdokimov, treeneripingil istuvad Meelis Rooba ja Viktor Mets. Mängu kommenteerib Ott Järvela, sissepääs kohtumisele on tasuta.

 

Jõgeva linnastaadionil võõrustab Jõgevamaa esindus Valgamaad. Kell 16.45 toimub showmäng kahe maakonna prominentide vahel ning kell 18 algab esindusvõistkondade heitlus. Vaheajal korraldatakse publikule penaltilöömisvõistlus. Jõgevamaa koosseisus teeb kaasa ka endine koondislane Aivar Anniste.

 

Lisaks on Haapsalu linnastaadionil vastamisi Läänemaa ja Harjumaa ning Rakvere linnastaadionil Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa.

 

Esmakordselt toimuvate maakondade maavõistluste raames kohtuvad reedel, 22. juunil kell 18 üle Eesti 15 maakonna esindused ning Tallinna koondis.

 

"Ettevõtmise laiem eesmärk on peatada hetkeks suurel kiirusel pöörlev maailm ja juhtida tähelepanu olulistele asjadele nagu kodu, kodupaik, kodumaa, ustavus, lojaalsus, vastutus ja nii edasi. Usun, et kõnealustest mängudest kasvab mõne aastaga välja põnev ja oluline traditsioon," märkis Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

 

Maakondade maavõistlused on esialgu kaheaastane projekt, kus lähestikkused ja/või ajaloolise rivaliteediga maakonnad peavad oma esindusmeeskondade kohtumise kodus-võõrsil printsiibil ehk 2012. aasta 22. juunil ühe maakonna koduväljakul, 2013. aasta 22. juunil teise maakonna koduväljakul. Meeskonnad peavad koosnema vastavas maakonnas sündinud või suurema osa elust seal elanud mängijatest. Tulevikus on plaanis ka naiste maavõistluste korraldamine.

 

Maakondade maavõistluste paarid:

22. juuni 2012 kell 18

Saaremaa – Hiiumaa

Kuressaare linnastaadion

 

Pärnumaa – Viljandimaa

Pärnu Kalevi staadion

 

Järvamaa – Raplamaa

Paide linnastaadion

 

Läänemaa – Harjumaa

Haapsalu linnastaadion

 

Võrumaa – Põlvamaa

Võru linnastaadion

 

Lääne-Virumaa – Ida-Virumaa

Rakvere linnastaadion

 

Jõgevamaa – Valgamaa

Jõgeva linnastaadion

 

Tartumaa – Tallinn

Tartu Tamme staadion


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.