neljapäev, 19 september, kell 19:38:00
RSS vood Twitter Facebook Helista

Martna mees valmistub spordi- ja puhkeküla ehitama

Madise spordi- ja puhkeküla palkhoone. (Reigo Reimand)

Kui kõik läheb plaanipäraselt, alustab Martnas vallas elav Reigo Reimand juba tänavu suve hakul Kaasiku külla spordi- ja puhkeküla ehitust.

“Praegu on formaalsuste ajamine, kui ehitusload ja paberid saab korda, siis on roheline tuli,” ütles Madise spordi- ja puhkeküla ehitava OÜ Greenhome omanik Reigo Reimand.

Martna valla piiril, keskusest umbes 10 km kaugusel asuvasse Kaasiku külla peaks plaanide kohaselt tulema klientide kasutada kämbingute ja telkimisala, parkla autokaravanide jaoks, korv-, jalg- ja võrkpalliväljak, bassein ja tünnisaun, peotelk, palkidest peahoone ja kõrvalhooned (lehtla- ja grillikoda) ning abihooned.

Ehitusega võiks alustada juba lähiajal, aga selleks on veel vaja, et vallas detailplaneering kinnitataks. Praegu ongi vallaelanikel võimalus planeeringuga tutvuda ja oma sõna öelda.

Projekti hinnanud Leader programmikomisjon oli ettevõtmisega rahul. Kümneliikmeline komisjon pidas ideed toetuse vääriliseks ja kohalikku elu edendavaks. PRIA-sse on vajalikud toetuse taotlused juba esitatud.

Martna vallavanem Tiiu Aavik ütles, et Greenhome’i projekt on hea ja Martnasse oleks väga vaja seesugust arendust. Samas märkis ta, et detailplaneeringu kinnitamiseks on vaja ümbritsevate elanike nõusolekut.

Naabrite majad asuvad planeeritava spordi- ja puhkeala piirile päris lähedal– lähim ligi 100 m, järgmised 127 ja 145 meetri kaugusel.

“Üks inimene on helistanud, tema vastu ei olnud,” ütles Aavik. “Kui külarahvas on rahul, siis on meil uus koht, kuhu rahvas saab tulla ja kus saab natuke ka äri teha.”

Aavik meenutas Martna krematooriumi planeeringut. Tegemist oli uue ettevõtmisega ja rahvas seda omaks ei võtnud. “Kui tekib täiesti uus asi, siis on keeruline. Kui linnufarmi hakati taastama, siis see ehitati vana koha asemele ja rahvas vastu polnud,” rääkis vallavanem.

Spordi- ja puhkeküla on küll uus ettevõtmine, aga osa ehitisi tulevad vanade hoonete vundamentidele. Kolme hektari suurune ala on Reigo Reimandi ja tema ämma maadel.

Rajatavad hooned on projekti järgi planeeritud 1-2-korruselisteks ja neil on viilkatused. Välisviimistlusel kasutatakse looduslähedast materjali – puitu ja kivi. Krundile tuleb nii madal- kui ka kõrghaljastus, enamik alast on kaetud muruga.

Puhkemajas ööbimiseks mõeldud pinna suurus on 150 ruutmeetrit, majas on ööbimiskohti planeeritud 15. Planeeritava puhke-ja spordiala ehituse kestuseks on umbes kolm kuud.

Kui kõik planeeritult läheb, siis ollakse projekti eestvedaja sõnul suve teiseks pooleks valmis juba uues rajatavas vabaaja-, puhke- ja spordikompleksis kliente teenindama, pakkudes mitmekesiseid võimalusi kõikvõimalike ettevõtmiste (sünnipäevad, pulmapeod jms) ja tähtpäevade (suvepäevad, firmapeod, spordiüritused jne) korraldamiseks.

Ettevõtte juhilt Reigo Reimandilt saab täpsemat teavet küsida tel 51 73623 või e-kiri teel greenhome.ou@gmail.com.

Peatselt avatakse ka projektiraames valmiv ettevõtte veebileht, mis hakkab asuma aadressil www.greenhome.ee. Sealt leiab peagi põhjaliku ülevaate pakutavatest tegevusest ja teenustest.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.