teisipäev, 17 september, kell 14:20:25
RSS vood Twitter Facebook Helista

Poeskäijad annetasid Haapsalu toidupangale pea 800 kilogrammi toitu

Toidupanga vabatahtlikuks käis Tallinnas ka Suurbritannia suursaadik Christopher Holtby (vasakult teine). (Foto: Toidupank)

Haapsalu toidupanga vabatahtlikud olid möödunud reedel ja laupäeval toidukogumispäevadel väljas Kastani ostukeskuses ja Rannarootsi Selveris. Kokku annetati 790,2 kg, sellest veidi üle poole Kastani ostukeskuses, teatas Eesti toidupanga pressiesindaja Nele Hendrikson.

 

Üle Eesti annetati toidupankadele 34 911 kg toidukaupa. Kokku osales 42 kauplust 19-s erinevas linnas.

 

Toidukogumispäevade tulemus sarnaneb paljuski varasemate toidukogumisaktsioonidega. Tallinna kümnes kaupluses annetatud 16 142,5 kg järel paistavad silma Tartu (4376 kg, kolm kauplust) ja Pärnu (2193 kg, neli kauplust). Järgnevad Rakvere (1880,6 kg, kolm kauplust), Viljandi (1787 kg, neli kauplust) ja Jõgeva toidupanga tulemus (kolm poodi kolmes erinevas linnas, kokku 1502,5 kg). Väiksemad kogused on seotud ka väiksemate kaasatud poodide arvuga kohtadel.

 

Kokkuvõttes võib öelda, et päevas annetati ühes kaupluses keskmiselt 442 kg toidukaupa (osad poed osalesid vaid ühe päeva).

 

Sortimendi poolest annetati kõige enam taas kuivaineid, jahu ja pastatooteid – 14 620 kg – ning erinevaid konserveeritud tooteid, sh purgisupid – 8609 kg.

 

Toidupangad tänavad oma vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevade läbiviimisel, kõiki osalenud kauplusi ning häid inimesi, kes otsustasid kohalike puuduses elavate perede jaoks annetuse teha. 

 

Samuti tänatakse partnereid, kes aitasid vabatahtlike leidmisel, sh ERR, Serve the City, Siim Kaevats ja massimeedia.ee, Päästearmee, Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee) jt.

 

Pealinnas pakkus vabatahtlike leidmine viimase hetkeni väljakutset, sest kaasatud oli kümme kauplust. “Meil on õnneks päris palju abilisi, kes võtavad iga kord aega ning tulevad – nende inimeste hulgas on paljud meie püsivabatahtlikud, kuid näiteks ka Raplamaa Lasterikaste Perede Ühendus, Peetri Põhikooli noored koos õpetaja Tiina Nukkiga ja Kiili kooli 6b klassi tüdrukud, kes on kohe platsis ja teavad täpselt, kuidas ning mida teha,“ rõõmustab Tallinnas vabatahtlikke koordineerinud Kerttu Olõkainen. 

 

“Ettevõtja Indrek Kaing on aidanud Viimsis toidukogumispäevi juba korduvalt eest vedada ja kaasab aktiivselt kohalikku kogukonda. Sama moodi on juba paar aastat abis olnud Janek Hintsov oma meeskonnaga ning isegi Suurbritannia suursaatkond on võtnud nii aktsioonidel osalemise kui üleüldise toidu raiskamise temaatika teadvustamise oma südameasjaks,” lisas ta.

 

Suursaadik Christopher Holtby: „Mina ja saatkonna töötajate meeskond oleme rõõmuga osalenud toidupanga toidukogumispäevadel. Nii Briti kui ka Eesti taustaga tiimiliikmed soovivad panustada ühiskonda, kus me kõik elame, ning ennekõike aidata neid, kelle elu pole kaugeltki nii muretu kui meil endil. Väga tervitatav on samuti fakt, et toidu ümberjagamise ja toidu raiskamise vastu võitlemise teemad on tõusnud aktiivsesse avalikku, sh poliitilisse debatti ja ma loodan, et tulevikus hakatakse toidupanka enam toetama selle olulise töö tegemisel.”

 

Järgmised üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad detsembris.

 

Kõik, kes soovivad Toidupanga tööd püsivalt toetada, saavad seda teha annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades annetustelefonidele:

 

900 9005 – annetus 2 eurot
900 9010 – annetus 8 eurot.

 

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu: toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid ja/või defektsed tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele. Nõnda aitavad toidupangad kaasa raiskamise vähendamisele ühiskonnas ning jagavad toitu neile, kel on sellest puudus.

 

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA), Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti) ning on Fusions projekti liige, mille tegutsemise eesmärgiks on tõhus toidukao vähendamine Euroopas.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.