laupäev, 17 august, kell 19:51:35
RSS vood Twitter Facebook Helista

Suvemuusikakontserdid toovad Haapsallu tippmuusikud ja suurteosed

Gerli Padar esineb Haapsalus koos René Soome (vokaal) ja Siim Selisega (klaver).

Haapsalu suvemuusikakava algab tänavu 13. mail ja kestab septembri keskpaigani – toomkirikus, kuursaalis ja promenaadil kuuleb tippmuusikute esituses palju klassikalist, vana- ja džäss muusikat.

Järgnevalt suvemuusika kava ja ülevaade esinejaist ning nende esitatavast muusikast.

 

Haapsalu suvemuusika 2011

R 13. mai kell 20 toomkirik

Haapsalu suvemuusika 2011 avakontsert.

Vanamuusikaansambel Hortus Musicus, Eesti Rahvusmeeskoor.
Dirigent Andres Mustonen. Kavas Orlando di Lasso mitme koorimuusika.

 

L 21. mai kell 20 kuursaal

Operetikava “Cupido kütkeis”.

Pirjo Püvi (sopran, Vanemuise teater), Rene Soom (bariton, Rahvusooper Estonia), Piia Paemurru (klaver).

Lustlik ja kaasahaarav operetikava, mis on vürtsitatud tantsuelementidega ja kaunite kostüümidega. Kava sisaldab duette ja aariaid tuntud ja menukatest operettidest ning lõbusaid ooperinumbreid: Cupido „musi“-aaria Offenbachi operetist „Orpheus põrgus“, Olympia aaria Offenbachi ooperist „Hoffmanni lood“ jm

 

L 28. mai kell 20 kuursaal

Tõnu Naissoo Hammond Group.

“Born to be free”.

Laura Põldvere (vokaal), Tõnu Naissoo (hammond-orel), Andrus Lillepea (trummid), Danel Aljo (saksofonid).

Kavas Rolling Stones, Queen, The Beatles, Gun’s and Roses, Nirvana džässilikes seadetes.

 

L 4. juuni kell 20 kuursaal

“Tšaikovski – mälestusi Eestist”.

Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Jaan Kapp (klaver).

Kavas Pjotr Tšaikovski teosed viiulile ja klaverile ning tšellole ja klaverile. Enamik kavas esitatavast muusikast on populaarne klassika – muusika, mida iga inimene tunneb, nagu “Juuni” “Aastaaegadest”, “Valss-skertso” viiulile, “Meloodia” jne. Kõlavad Eesti ja Haapsaluga seotud teosed, millega helilooja siinmail puhkusel viibides tegeles ja mida hiljem kogu maailm armastusega kuulas. Sel muusikaõhtul on esindatud Tšaikovski muusika parimad küljed —  romantiline tunderikkus ja särav virtuoossus, aristokraatia ja südamlik musitseerimine, kus kuulajatele avaneb avar vene hing. Kava sisaldab muusikute kommentaare!

 

L 11. juuni kell 20 kuursaal

Tallinna Kitarrikvartett.

Kavas tuntud klassika seaded – Vivaldi, Bizet' Carmeni süit, hispaania muusika ja ka kergemuusika klassika nagu Beatles laulude seaded. Esitajateks neli klassikalist kitarri.

 

L 18. juuni kell 16 promenaadi vabaõhulava

“O sole mio”.

Jaan Arder (laul, mandoliin), Henn Rebane (akordion).

Lustlik Itaalia rahvaliku muusika kava, kus kõlavad Naapoli laulud ja virtuoosne akordionimuusika.

 

L 18. juuni kell 18 kuursaal

“Italiana”.

Urmas Põldma (tenor, Rahvusooper Estonia), Neeme Ots (trompet), Siim Selis (klaver).

Kavas on Itaalia rahvalikud laulud ning Puccini, Donizetti jt armastatud ooperiaariad. Tenor contra trompet! Kordamööda ja koos. Kõlavad ka kuulsad Naapoli laulud ning variatsioonid nende teemadel.

 

L 25. juuni kell 20 toomkirik

“Kirg ja selginemine”.

Tobiase Kellpillikvartett.

Mendelssohn. Keelpillikvartett nr. 3 D-duur op. 44 / 1,         
Grieg. Keelpillikvartett g-moll op. 27.

Kahe suure meistri muusikaline rännak läbi oma sisemaalima — muredest ja rõõmudest, katsumustest ja helgetest hetkedest kuni mõistmise ja arusaamiseni. Kvartetimuusika žanri eredamad ja värvikamad teosed, mille tundeskaala jõuab sügavast nukrusest kuni joovastava õnne ehk teisisõnu — kirgastumiseni.

 

L 2. juuli kell 20 kuursaal

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots.

“Tšaikovski. Aastaajad.” Gershwin. “Rhapsody in Blue”.

Nii “Aastaajad” kui ka “Rhapsody in Blue” kuuluvad maailma muusikaliteratuuri armastatuimate palade hulka. Mõlemaid teoseid on korduvalt orkestreeritud ning seatud erinevatele koosseisudele, seekord klaverile neljal käel. 

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots on järjepidevalt koos mänginud 2004. aastast ja saavutanud tunnustust mitmel rahvusvahelisel konkursil.

 

L 16. juuli kell 22 kuursaal

Öökontsert Haapsalu Vanamuusikafestivali raames.

“Grüünesse!”

Ansambel Rondellus. Lille-, linnu- ja metsalaulud XIII-XVI sajandist.

Loodus oma rikkalikus mitmekesisuses oli sajanditetagustele trubaduuridele lõputu inspiratsiooniallikas. Kaunid õitsvad roosid ja liiliad sümboliseerisid nii maist kui taevalikku armastust, nende närbumine aga elu lühidust ja kõige kiiret kaduvust.

Läbi aegade on heliloojad üritanud oma muusikas matkida linnulaulu. Ööbik laulab armastusest, kuid ta võib poeesias sümboliseerida nii rõõmu kui melanhooliat, nii elu kui surma.

 

L 29. juuli toomkirik

“Mööda vahemere maid”.

Oksana Sinkova(flööt), Aliina Sakalauskaja (mandoliin), Kardi Ploompuu (orel).

Kavas Antonio Vivaldi, Leonardo da Vinci, Girolamo Frescobaldi, Pedro Iturralde, Joaquin Rodrigo.

Trio Sinkova-Sakalouskaya-Ploompuu alustas koostööd 2007. aastal. Barokse mandoliini, igihalja oreli ning kaasaegse flöödi koosluses esitatud teosed saavad uue sära tänu ebatavalisele tämbri sünteesile, kus trio kõlab nagu väike orkester. Kava „Mööda Vahemere maid“ koosneb itaalia ja hispaania barokiajastu ja tänapäeva muusikast. Rodrigo populaarne „Fantaasia härrasmehele“ on algselt kirjutatud kitarrile ja orkestrile, sellest on trio teinud endale seade.

 

R 12. august kell 20 kuursaal

“Lõunamaa laulude lõõm”.

Vanamuuusikaansambel Hortus Musicus.

Kunstiline juht Andres Mustonen.

Varane muusika Itaaliast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Portugalist ja Uuest Maailmast.

 

R 12. august kell 23 toomkirik

“Öine serenaad”.

Tobiase Keelpillikvartett ja Eda Peäske (harf).

Mozart. “Väike öömuusika”

Tšaikovski, Adagio molto, Adagio balletist “Luikede järv”, Saint-Saens, “Luik”.

Meeleolukas kava keelpillikvartetilt ja harfilt repertuaariga, mis võiks kõlada Klassikaraadio Da Capo saates. Koosseis kõlab nagu väike salongiorkester, kvaliteetne programm, mis ei sunni kuulama, vaid meelitab muusika juurde.

 

L 13. august kell 20 Haapsalu kuursaal

Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeskvartett.

Kontserdikava sisaldab armastatud eesti muusikat ja tuntud klassikapalade seadeid.

 

L 20 august kell 20 kuursaal

“Võilillelaps”.

Liisi Koikson (vokaal), Ivo Lille (saksofon), Siim Aimla (saksofon).

Seaded omaloomingulisest ja pärimuslikust muusikast. Kontserdil osaleb ilusa hääle ja huvitavate laulude esitajana imetlust kogunud Liisi Koikson. Saksofonidel Siim Aimla ja Ivo Lille. 

Kaks saksofoni ja vokaal on omanäoline, dünaamiline kooslus, mis jätab piisavalt ruumi nii kuulatamiseks kui väljaütlemiseks. Kava ilmestavad põnevad seaded omaloomingulisest ja pärimuslikust muusikast, ning spotaanne improvisatsioon.  

 

L 27. aug kell 20 kuursaal

“Muusikal!”

Gerli Padar (vokaal), René Soom (vokaal), Siim Selis (klaver).

Sissepõige muusikalimaailma – poliitilised intriigid, pahelised karakterid,  õrnad armastajad, üllad kangelased, erakordsed inimesed!
Bernstein, Rodgers, Lloyd Webber jt.

 

L 10. sept kell 20 toomkirik

Eesti Filharmoonia Kammerkoor.
Dirigent Daniel Reuss.

 

L 17. sept kell 20 kuursaal

Tšellokvartett C-jam.

Koos mängitakse alates 2004. aastast.

Kvarteti mängustiil ei ole kammitsetud akadeemilistest raamidest. Repertuaaris on nii klassikalist-, jazz- ja rockmuusikat kui ka muusikalihitte. Tšellokvartetis ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band ning rockmuusika. Erinevalt paljudest muusikakollektiividest ei vaja kvartett võimendust ega klaverit. On vaid neli meest, neli tšellot, neli tooli ning kaunis muusika. Mängukavva on valitud paremik maailma muusikaliteratuurist. Tuntumatest heliloojatest on kavas Wagner, Offenbach, Schumann, Bernstein, Rodgers, Lloyd Webber, Lennon, McCartney, Valgre jt.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.