esmaspäev, 19 august, kell 19:33:56
RSS vood Twitter Facebook Helista

Teadus: Põllumajandusekspert hirmutas maailmalõpuga

Maisel tsivilisatsioonil on totaalse hävinguni jäänud veel 11 kuud. ETV saates Pealtnägija esinenud põllumajandusteadlane maalis kohutavaid katastroofivisioone, millel puudub vähimgi teaduslik tagapõhi, kirjutab Tartu ülikooli teadusuudiste portaal Novaator

 

Üleeilne Pealtnägija esitles Viljo Viljasood kui teadlast, Eesti Maaülikooli dotsenti ja tehnikateaduse doktorit, aga ka Eesti juhtivat püramiidiuurijat. Lõigus ei mainitud, et Viljasoo kitsam teaduslik spetsialiseerumine on hoopis piimandustehnika.

 

14 aastat tagasi on ta kaitsnud doktorikraadi piima jahutus-säilitusseadmete töökindluse ja selle tagamise meetodite kohta. Eesti Teadusinfosüsteemi andmeil on Viljasoo viimane teaduspublikatsioon pärit 2009. aastast ning käsitleb naismaalrite füüsilist koormatust. Veel on ta olnud autoriks mitmetele teadusartiklitele karjalautade sisekliimast.

 

Kuid telesaates esines Viljasoo püramiidiuurijana, kes on viimase kümne aasta jooksul oma kätega püstitanud 250 püramiidi.

 

Lehekülje “Helisev sõnum” andmeil on Maaülikooli dotsenditöö kõrval Viljasoo valdkonnaks hoopis bioenergeetika, Maa kiirgusväljade diagnostika, saladusliku pendli kasutamine ning konsultatsioonid praktiliselt kõikide eluliselt tähtsate ja isiklike probleemide teoreetiliseks lahendamiseks.

 

Veel 11 kuud

Pealnägija lõigus väitis Viljasoo, et mullu kevadel Jaapanit tabanud maavärin, tsunami ja tuumakatastroof olid alles algus.

 

Ta ütles saates, et “hetkel on tippteadus seisukohal, et Päike ja Maa reastuvad ühele joonele, planeetide kombinatsioon reastub analoogiliselt. Massikese eraldub Päikese tsentrist sedavõrd, et nende pingete tõttu võib vallanduda päikeseplasma.” “Vallanduvad vulkaanid,” rääkis Viljasoo. “Plahvatavad tuumajaamad ja kogu tsivilisatsioonist jääb järgi ainult kümme protsenti.” Mingit viidet, milline tippteadus sellisel seisukohal on, lõigus ei olnud. Saatejuhi tekst täiendas mehe juttu: “Lihtinimese jaoks on see muidugi kosmoseteadus.”

 

Kosmoseteadlane Viljasoo ei ole, samuti ei saanud saates sõna ükski astronoom, kosmoloog ega geoloog.

 

Lõigu lõpus selgus, et Viljasool on kuue aastaga valminud püramiidialase raamatu käsikiri. Mees ütles, et vajab abi selle teadmise avaldamisel ja kirjastamisel, tal on vaja töörühmi ja kapitali.

 

NASA võitleb vandenõuteooriatega

USA kosmoseagentuur NASA on sedasorti maailmalõputeooriate kommenteerimiseks avanud eraldi kodulehe, kus 2012. aasta maailmalõpuennustusi ja salapärast planeeti Nibirut puudutavatele küsimustele vastatakse. Rohkem kui 500 erineva küsimuse seast paarkümmend leiavad põhjalikumat kommenteerimist.

 

Muuhulgas ka ennustus, et 2012. aasta detsembris planeedid reastuvad ning Maa asub Linnutee galaktika keskmes. Millised võiks olla selle mõjud Maale? Kas poolused võivad vahetada auskohad ja mis võib olla selle mõju?

 

NASA astrobioloog David Morrison vastab, et ei tänavu ega ka lähiaastateil ei ole ette näha sellist planeetide joondumist. Vastupidi, 2012. aasta lõpus on planeedid taevas üsna laiali. Ka Maa ei asu Linnutee keskmes. “Ma isegi ei tea, mida see peaks tähendama,” kirjutab Morrison. “Kui jutt on Linnutee galaktikast, siis oleme me pigem selle spiraalgalaktika servas, umbes 30 000 valgusaasta kaugusel keskmest. Me tiirleme galaktika keskme ümber, tehes tiiru 225-250 miljoni aastaga, kaugus galaktika keskmest jääb alati enam-vähem samaks.”

 

Pooluste vahetumist kommenteerides märgib Morrison samuti, et ei tea, millest jutt. “Maa pöörlemistelje ootamatu muutus ei ole võimalik. Paljud veebilehed räägivad Maa ja Päikese joondumisest Linnutee keskme suunas, siis see on iga detsembrikuine nähtus, ilma halbade tagajärgedeta ning pole põhjust eeldada, et 2012. aasta oleks teistest aastatest erinev.”

 

Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura sõnul on kurb, et piima jahutusseadmete töökindluse parandamise tööga doktorikraadi saanud inimene tõsimeeli räägib astronoomilistest ja geoloogilistest protsessidest, mille interpreteerimiseks tal puudub vähimgi haridus, ning meie rahvusringhääling selle ilma ekspertide kommentaarideta eetrisse laseb.

 

“Kui kasvõi üks inimene nüüd selle jutu peale kasvõi midagi halba mõtlema hakkab, siis on ju tegemist sulaselge hirmutamisega, mis põhineb pseudoteaduslikel teooriatel,” lisas ta.


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.