laupäev, 17 august, kell 19:57:22
RSS vood Twitter Facebook Helista

Viis Läänemaalt pärit sporditegelast saavad riikliku preemia

Spordipreemia saab Eesti epeenaiskond, mille koosseisus on ka Kristina Kuusk.

Spordi elutööpreemiale esitati tähtajaks 13 kandidaati. 2012. aasta tulemuste eest ette nähtud preemiale laekus 26 ettepanekut. Läänlastest saavad sporditegelaste preemia Kaia Kanepi, Nikolai Novosjolov, Kristina Kuusk, Katrina Lehis ja Henn Põlluste.

 

2012. aasta preemiale esitatud sporditegelased koos esitajatega:

Enno Akkel- Eesti Kergejõustikuliit

Martti Aljand - Eesti Ujumisliit

Triin Aljand - Eesti Ujumisliit

Vésteinn Hafsteinsson - Eesti Kergejõustikuliit

Madis Kallas - Aivar Karotamm Management OÜ

Kaia Kanepi - Eesti Tennise Liit

Gerd Kanter - Eesti Kergejõustikuliit

Mehis Kard - Eesti Spordiselts Kalev

Matti Killing - Eesti Sõudeliit

Eesti epeenaiskond: Irina Embrich, Erika Kirpu, Kristina Kuusk, Julia Beljajeva - Eesti Vehklemisliit

Eesti veemoto koondis: Sten Kalder, Rasmus Haugasmägi, Lembit Aaslav-Kaasik - Eesti Veemoto Liit

Eesti paarisaerulise neljapaadi meeskond: Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä- Viljandimaa Spordiliit; Eesti Sõudeliit

Mati Lilliallik, Renna Järvalt - Tallinna Spordi- ja Noorsooamet

Katrina Lehis - Eesti Vehklemisliit

Aigar Leok -Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Rasmus Mägi - Eesti Kergejõustikuliit

Heiki Nabi - Eesti Maadlusliit

Helen Nelis-Naukas - Eesti Vehklemisliit

Toivo Nikopensius - Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Nikolai Novosjolov - Eesti Vehklemisliit

Henn Põlluste - Eesti Maadlusliit

Üllar Põvvat - Tartu Linnavalitsus

Anne Rei - Eesti Kergejõustikuliit

Taaniel Tooming - Eesti Orienteerumisliit

Grete Treier - Eesti Jalgratturite Liit

Jürgen Zopp - Eesti Tennise Liit

 

Spordi elutööpreemia määratakse isikule, kelle aastatepikkune panus Eesti sporti on avalikkuse poolt kõrgelt hinnatud ja kelle kogu elutöö on olnud eeskujuks noorele põlvkonnale. Elutööpreemia suurus on 40 000 eurot ja igal aastal antakse välja kaks elutööpreemiat.

 

Elutööpreemia kandidaadid koos esitajatega:

Mait Arvisto- Ühendus Sport Kõigile; Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituut; Eesti Spordiselts Kalev

Rein Haljand- Eesti Ujumisliit

Rein Kamarik- Tartu Linnavalitsus; Klubi Tartu Maraton

Jüri Kalmus- Tartu Maavalitsus; Eesti Jalgratturite Liit

Matti Killing- Eesti Sõudeliit; Pärnu Spordiliit

Arne Kivistik- Eesti Orienteerumisliit

Õnne Pollisinski - Eesti Allveeliit; Eesti Spordiselts Kalev; Eesti Puuetega Inimeste Ujumisliit; Eesti Invaspordi Liit; Eesti Paraolümpiakomitee; Eesti Kurtide Spordiliit

Toomas Puusepp - Eesti Jalgratturite Liit

Üllar Põvvat - Eesti Veemoto Liit

Heino Sisask- Eesti Võimlemisliit

Priit Tomson - Eesti Olümpiakomitee

Jaan Tults - Eesti Sõudeliit

Jaak Uudmäe - Eesti Olümpiakomitee; Eesti Kergejõustikuliit

 

Aastapreemia määramisel arvestatakse sportlikke tulemusi, edukat treeneritööd ja tulemuslikkust sporditöö korraldamisel, spordi propageerimisel, spordipedagoogikas või sporditeaduses, mis on saavutatud või avalikustatud eelmise kalendriaasta jooksul. Aastas antakse välja kuus 9600 euro suurust aastapreemiat.

 

Vastavalt valitsuse määrusele arutab esitatud kandidatuurid läbi Eesti Spordi Nõukogu ja teeb seejärel valitsusele ettepaneku riiklike preemiate määramiseks. Preemiad antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril. 


Share |

Kommentaarid

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.