esmaspäev, 16 september, kell 19:35:54
RSS vood Twitter Facebook Helista

Kaitseliidu Tallinna maleva orkestri bigbänd andis Kullamaa kultuurimajas  traditsioonilise tasuta kevadkontserdi, mille pealkiri seekord oli “Märtsis algab mai”.

Haapsalu kultuurikeskuses andis kontserdi Vaigla Bros nimeline kollektiiv, milles teevad kaasa Raul ja Robert Vaigla, Kaire Vilgats ja Urmas Lattikas.

29. aprillist 1. maini toimuva Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali (HÕFF) linastub aegumatu techno-noir ulmeklassika “Terminaator”.

Sel neljapäeval, 24. märtsil käivitab festival Augustibluus tänavuse bluusihooaja. Üheaegselt Tallinnas ja Haapsalus toimuvatel avaüritustel tehakse teatavaks 5. ja 6. augustil toimuva festivali esinejad, avatakse värske kodulehekülg ning käivitatakse festivalipasside eelmüük. 

Eesti kirjanike liit kuulutab kolmapäeval, 23. märtsil kell 16 Tammsaare muuseumis välja romaanivõistluse. Romaanivõistluse väljamakstav auhinnafond on 10 000 eurot, lisaks tehakse väljakuulutamisel teatavaks eriauhind, millega soovitakse anda võimalus Eesti kirjandusel jõuda välislugejateni.

Soome-Eesti-Saksa ühisfilm “Vehkleja” tunnistati eile  Soome aasta parima filmiks.

Suvisel ameerika autode üritusel on võimalik näha kahte unikaalset naislauljat, mõlemad on oma ala tipud.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali põhiprogrammi lisandus maineka briti indilavastaja Simon Rumley verivärske õõvathriller "Johnny Frank Garreti viimane sõna" (Johnny Frank Garrett’s Last Word), teatasid HÕFF-i korraldajad.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) pärjab postuumse elutööpreemiaga legendaarset filmimeest Karel Zemani.

Eile Jõgeva kultuurikeskuses peetud II Eesti Naiste Tantsupeo MeheLugu esitluskontserdil kuulutati välja 12. juuni suurpeo patroon, kelleks on Ivo Linna.

Eile esietendus Haapsalu kultuurikeskuse 500-kohalises teatrisaalis Läänemaa ühisgümnaasiumi muusikal "Valeühendus". Pildistas Markus Sein.

9. märtsil peeti Tallinnas rahvusraamatukogus Eesti raamatukoguhoidjate ühingu (ERÜ) aastakoosolek, kus tunnustati 2015. aasta parimaid raamatukoguhoidjaid ja tegusid raamatukogudes.

Kirjastus Helios ja Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulutasid välja lühijutuvõistluse “Horrorstör!”. Lühijutte hindab ekspertžürii ja toimub ka rahvahääletus.

Möödunud nädalal avasid Läänemaa ühisgümnaasiumi kunstiõpilased Haapsalu esindusgaleriis oma ülevaatenäituse viimase aja töödest. Sissejuhatuseks esitasid performance’i sama kooli lavakunstiõpilased.

2015. aasta kauneimate raamatute konkursi rahvahääletuse tulemused on selgunud. Lugejate lemmikud on „Kahvliahvi kokaraamat“ (kujundaja ja illustraator Moonika Maidre, kirjastaja Pilgrim), „Jänesepoeg otsib sõpra“ (illustraator ja kujundaja Catherine Zarip, kirjastaja Tammerraamat) ja „Saaks veel Eestissegi. Päevik 1939-1947“ (kujundaja Mart Kivisild, kirjastaja Hea Lugu).

Frankofoonia kuu raames tuleb neljapäeval, 10. märtsil Haapsallu Pariisis elav ja töötav kunstnik Olivier Tallec.

Haapsalu Linnagaleriis avatakse 4. märtsil kell 14.00 kunstinäitus pealkirjaga „Kes MINA olen?“ . Tööde autorid on Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilased. Esindatud on fotograafia, joonistus, maal, installatsioon, pisiplastika ja videokunst.

Hr Urmas-Ott, kelle üks pool on Haapsalust pärit Urmas Lüüs, avab A-galeriis reedel kell 18 oma neljanda ehtenäituse 58°30'26"N 22°43'37"E, mille põhilise materjalina on kasutatud Saaremaal tapetud metssea keha. Näitus jääb avatuks 28. märtsini.

Tuleval neljapäeval esietendub Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa ühisgümnaasiumi noorte muusikal “Valeühendus”. Nüüd on tegijad sellest soojenduseks valmis meisterdanud video. Autorid Anti Rannus ja Siim Jürise.


Share |

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.