esmaspäev, 19 august, kell 00:31:42
RSS vood Twitter Facebook Helista

Neli noort tegid õpilasfirma SIBIS, mis vahendab veebis talunike värsket toodangut. Maaleht tegi läbi teekonna kauba tellimisest kättesaamiseni ja uuris, kust kaup tuleb, kuidas see tellijale saadetakse ja kes on väärt ettevõtmise taga. SIBISe rakendusega on ühinenud ka üks Läänemaa talu, Martna vallas asuv Tammejuure Mahetalu.

Täna võtame rinnast kollased lindid, mis näitasid meie lootust ja toetust, et möödunud aasta 5. septembril Eesti territooriumilt röövitud ning Venemaal vangistatud Kaitsepolitsei ametnik Eston Kohver jõuaks koju tagasi.

Apple Watch ja Google Android Wear juhtimisel on nutikellad kiiresti populaarsust kasvatamas ja saamas masstooteks. Elektroonikatoodete arvustaja Sander Saar katsetas kahte suurimat platvormi. Vaata videot!

Täna öösel kell 01.00 teatati Häirekeskusele tulekahjust Kernu vallas Laitse külas. Teatajaks oli naaber, päästjate saabudes põles lahtise leegiga ühekordne elumaja. Selle juurest leiti surnud naine, teatas Päästeamet. 

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas alla otsusele, millega kuulutas välja täna riigikogus vastu võetud kooseluseaduse.

"Demokraatliku Eesti alusdokument – meie põhiseadus – nõuab kõigi inimeste võrdset kohtlemist. Eesti ühiskond ei ela üle sallimatust omaenda inimeste vastu. Meid on liiga vähe, et kedagi diskrimineerida," ütles riigipea.

15.- 29. septembril saavad kõik programmeerimis- ja robootikahuvilised registreerida end esimesele üle-eestilisele ProgeTiigri õpilaskonkursile. Õppijaid vanuses 5-19 kutsutakse programmeerima, roboteid ehitama, äppe ja muud põnevat looma, looma sellist õpikeskkonda, kus neile endile meeldiks õppida. Läänemaa voor toimub 16. oktoobril kl 14 TLÜ Haapsalu kolledžis.

Venemaa impordikeeldu Euroopa Liidu toidukaupadele on vaja arutada ühenduse põllumajandusministrite tasemel, ütles minister Ivari Padar. Eesti ühines Austria ettepanekuga kutsuda kokku erakorraline EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu.

Kolmapäeval (18.06.) saab Loode-Venemaal pöörlev madalrõhkkond Grööni merelt täienust juurde. Frontaaltsoon koos hoovihmadega liigub üle Eesti loodest kagusse. Loode- ja läänetuul vähehaaval taltub. Õhutemperatuur on öösel 3..10, maapinnal võib kohati langeda nulli, päeval on sooja 10..16°C, teatas ilmateenistus. 

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ootab 9. septembriks 2014 taotlusi neilt vabaühendustelt, kes on otsustanud mõnd ühiskonnas olulist vajadust või probleemi lahendama hakata kaupade või teenuste müügi abil ehk siis tegelema sotsiaalse ettevõtlusega. 

24. mail kella 3.30 paiku tungiti Haapsalus Tallinna maanteel kallale 18-aastasele neiule.

Juuni keskel avatav Hiiu Õlle Koda on taaselustanud vana traditsiooni ning pruulib esiisade retseptide ja tarkuse järgi koduõlut. Hiiumaal arvatakse, et mes see ölletörts ikke teeb.

Ajaloolastel õnnestus dešifreerida Harjumaal Nõva valla naabruses asuva Risti kiriku altari ees asuva hauaplaadi tekst, mis on andnud aastate jooksul peamurdmist paljudele asjatundjatele, kirjutab Delfi

Läänemaa JK Haapsalu kohtus neljapäevasel töörahvapühal kell 17 Kalevi keskstaadioni kunstmuruväljakul Tallinna FC Castovanni Eaglesiga, keda 3:2 Vladislav Šikirjavõi väravatest võideti. Tegu oli madalamate liigade (teine, kolmas ja neljas liiga) karikavõistluste 1/32 finaaliga.

Grilli ja lõkkehooaja alguses on oluline üle käia tähtsamad ohutusnõuded, vältimaks maastiku ja hoonetulekahjude teket. Päästeametil valmis õppevideo, kust saab juhtnööre ohutuks lõkketegemiseks. 

22. aprillil avastati, et Lihula vallas Kirbla külas on varastatud ettevõtte sõidukist kütust. Kahju on 146 eurot.

12. aprillil kell 23.22 said päästjad väljakutse Ridala valda Parila külla, kus põles leegiga sõiduauto, päästjad kustutasid masina. 

Päästeameti tuleohutusjärelvalve inspektorid kontrollisid märtsikuus kodude tuleohutust. Intensiivse kontrollperioodi jooksul jõuti üle vaadata kokku 854 eluruumi, millest 244 kodul esines puudusi.

Tallinna korterite keskmine (lõikeprotsent 10%) ruutmeetri hind on viimase 5 aasta jooksul enam kui kahekordistunud - 2009. aasta juulis oli see 701 €/m², märtsis 2014 aga juba 1433 €/m², mis teeb hinnatõusuks 104%. Väikelinnad elavad aga jätkuvalt kriisis.

Eelmise aasta „Ära saa tünni!“ kampaania jätkub ka sel aastal koostöös Maanteeameti, Tarbijakaitseameti ning Maksu- ja Tolliametiga. Eesmärk on tarbijat teadvustada kasutatud auto ostuga seotud riskidest. Kampaania raames saab häid nõuandeid, kuidas ennast ebaausate automüüjate eest kaitsta ning mida peaks silmas pidama, kui hakata kasutatud autot ostma.


Share |

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.