esmaspäev, 19 august, kell 00:18:50
RSS vood Twitter Facebook Helista

Endise Jugoslaavia territooriumil sooritatud sõjakuritegude tribunal Haagis mõistis Bosnia serblaste kunagise juhi Radovan Karadžići süüdi genotsiidis ja üheksas teises kuriteos ning karistas teda 40-aastase vangistusega.

Sellal kui eestlased ja lätlased punnitavad 240-kilomeetrise maksimumkiirusega kiirraudtee rajamise nimel, lasid leedukad projekti juba eos põhja – Kaunase ja Poola piiri vahel saab sõita kaks korda aeglasemalt, kirjutab Postimees.

Täna hommikul raputasid Belgia pealinna Brüsselit pommiplahvatused, mis on põhjustanud vähemalt 23 inimese surma ja vigastanud kümneid. Lennujaamas toimus kella kaheksa paiku kohaliku aja järgi vähemalt kaks kõva plahvatust. Seal hukkus vähmalt 13 inimest. Veel neli plahvatust toimus metroojaamades, kus on hukkunud vähmalt kümme inimest. Linnas on eriolukord.

Brüsseli Zaventemi lennujaamas toimus täna hommikul natuke aega enne kella 8 kaks plahvatust, mille põhjused on hetkel alles selgitamisel, vahendas ERRi uudisteportaal. Postimehe teatel toimus Brüsselis juba järgmine plahvatus: Maalbeeki metroojaamas kärgatas pomm.

Lõuna-Venemaal Doni-äärses Rostovis kukkus täna öösel alla reisilennuk. Kõik pardal olnud 55 reisijat ja kuus mskonnaliiget hukkusid.

Belgia peaministri ja prokuratuuri kinnitusel tabati selle käigus Pariisi rünnakute peamine kahtlusalune Salah Abdeslam, vahendas ERR.

Venemaa president Vladimir Putin andis käsu tõmmata suur osa riigi vägedest Süüriast välja, öeldes, et enamjaolt on nende eesmärk täidetud, teatas BBC. Vaata ka täna avaldatud videot Süüria vägede raketirünnakust.

Venemaa eriteenistused uurivad eelmisel nädalal Moskvas kinni võetud eestlasest lennundusärimehe Raivo Susi spionaažiasja, vahendab ERR Vene uudisteagntuuri Interfax.

Uus-Meremaal Christchurchis oli täna 5,7-magnituudine maavärin. Maa värises 15 kilomeetri sügavusel ning 15 kilomeetri kaugusel Christchurchi linnast. Rannikul murdis raputus lahti kaljud, mis kukkusid merre. Esialgsetel andmetel keegi viga ei saanud.

Maailma üks traagilisim ja tuntum katastroof, Vesuuvi vulkaani purse ja Pompei linna häving on mitu sajandit pannud inimesi imestama, kuidas seesugune häving juhtuda sai. Pompeis elas 79. aastal, kui Vesuuv purskas, 11 000 inimest, mis oli tolle aja mõistes suur linn. 2009. aastal oli Austraalias Melbourne'i muuseumis näitus "Pompei üks päev", mille jaoks tehti ka realistlik animatsioon sellest, kuidas võis vulkaanipurse linna hävitada ja kuuma tuha alla matta. Video näitab tunni kaupa, kuidas linn hävines.

Viimase kahe aasta jooksul on Euroopas kadunuks jäänud üle 10 000 immigrantide lapse, vahendas BBC Europoli teadet.

Uudisteagentuur AP teatas täna, et äsja leidis tõestust Iraagi vanima kristliku kloostri hävitamine. Satelliidipildid näitavad, et Daeshi terroristid tegid Püha Eliase kloostri maatasa. Klooster ehitati 595. aastal.

Terrorirühmitus Daesh hävitas Iraagi vanima kristliku kloostri, mille müürid olid vastu pidanud üle 1400 aasta, teatas uudisteagentuur AP.

Facebookis on avaldatud fotod laeva siseruumidest, millelt on näha, mis juhtub, kui ujutada 110 000 tonnise veeväljasurvega ja 3229 reisijat kandnud kruiisilaev kaheks aastaks osaliselt veega üle.

Miljardärist ärimehe, inseneri ja leiutaja Elon Muski kompanii SpaceX kosmoserakett plahvatas eile Vaikse ookeani maandumisplatvormil pärast seda, kui oli edukalt viinud orbiidile kliimavaatluse satelliidi.

Iraagi valitsuse luureametnik kinnitas Associated Pressile, et Bagdadis jäid kadunuks ameeriklased, kes rööviti nende tõlgi kodust.

Süüria valitsuse teatel hukkasid Daeshi võitlejad eile Deir el-Zouri linnas 300 inimest ja võtsid pantvangi umbes 400 inimest, teatasid uudisteagentuur AFP ning Liibanoni ajaleht The Daily Star.

Filminäitleja Alan Rickman, keda avalikkus tunneb eelkõige tänu tema tema rollidele filmides “Die Hard” ja “Harry Potter”, suri Londonis, teatas Delfi.

Muusik kaotas 18 kuud kestnud võitluse vähiga ja suri täna hommikul.


Share |

Uudised

Täna kontrollivad politseinikud üle Eesti reguleerimata ülekäiguradade juures jalakäijate ja sõidukijuhtide käitumist.

Tartus tegi avarii politseiauto, milles olnud ametnik sai viga. Tallinnas viidi haiglasse trollis kukkunud naine. 

Uneapnoe on tõsine haigus, mis murrab tugevaid mehi ja muudab nende elu kannatusterikkaks. Läänemaa mees Arvo Kirs, kes on aastakümneid unehäirete ja hingamisseiskumistega võidelnud, räägib Maalehele oma loo.

Eelmise aasta 15. oktoobril alanud Eesti ühiskonna- ja majandusmeistrivõistlustel jõutakse lõpule 1. aprillil. Ülipingelises võistluses on läänlastel ja Läänemaaga seotud olnud isikutel tugevad positsioonid.

Lääne maavalitsus ootab ettepanekuid, kellele anda sel aastal Läänemaa aasta ema tiitel. Ettepanekuid saab esitada kuni 20. aprillini ning tiitli saaja kuulutatakse välja emadepäeva paiku.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom koostöös Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooniga kutsub oma valijaid kohtumisele laupäeval, 9. aprillil kell 13 Haapsalu muusikakooli saalis (Kastani 7). Samal päeval annab Toomi büroo sotsiaalmajas ka tasuta õigusabi. 

Haapsalus Wiedemanni 14 ajalooline ja suursugune hoone ehitatakse ümber elamuks. Korterite hinnad algavad 100 000 eurost. 

Lääne maavalitsus leiab, et Lihula vallavalitsus paistis 2015. aastal silma avatuse ja moodsa meediatööga ning vääriks Regionaalmaasika tiitlit. Seetõttu esitas maavalitsus vallavalitsuse kandidatuuri rahandusministeeriumi korraldatavale regionaalse arengu konkursile, teatas maavalitsus. 

Maaeluminister Urmas Kruuse kinnitas Läänemaa kalanduspiirkonna 2015-2025 tegevusstrateegia ning määras Läänemaa kalanduspiirkonnale tulevaks neljaks aastaks kokku 2 936 371 eurot toetust.

29. märtsil kell 17.11 said päästjad väljakutse Nõva valda Rannakülla, kus põles umbes 1,5 hektarit kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.49.

Eile õhtul süüdati Virtsu esimeses tuulepargis lõkked, et sel moel mälestada president Lennart Merit, kel oleks tänavu täitunud 87 eluaastat. Seda traditsiooni kutsutakse Suure Lennu Kaare Tulede Teeks, mis sai alguse 2006. aasta kevadel.

Täna on Viljandis infopäev söödakäitlejatele, kus tutvustatakse muudatusi Euroopa Liidu söödavaldkonna õigusaktides, antakse juhiseid sigade Aafrika katkuga seotud riskide maandamiseks teravilja käitlemisel ning Salmonella vältimiseks sööda tootmisel.

Eesti päritolu kaubad moodustasid 2015. aastal 68% kogu kaupade ekspordist, teatas Statistikaamet. Kõige enam eksporditi Eesti päritolu masinaid ja seadmeid ning puitu ja puittooteid. Peamised ekspordi sihtriigid olid Rootsi ja Soome.

Hiiumaal jäi rajakaamerasse ilves, kes on hundi murtud hirvekorjuse juures, teatas Eesti Jahimeeste Selts. Tavapäraselt arvatakse, et ilves vanu korjuseid ei söö, kuid Kalle Kruusil on see juba teine juhus, kus ilves käib mitu päeva järjest hundi tagant jäänuseid söömas.

Võntküla külamajas saab homme kl 18.30 vaadata Eesti kinode vaadatuimat kodumaist filmi "Klassikokkutulek". Pääse maksab 3 eurot. 

Homme on viimane päev, mil saab Augustibluusi festivali passe osta soodsalt 33 euro eest. 1. aprillist passi hind kallineb. 

Kaks aastat ja viis kuud olen teinud Läänlast, aga 1. aprillist saab minust taas Lääne Elu ajakirjanik.

Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaaniameeskonna liikme ja nüüd Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul luiskas peaminister Taavi Rõivas intervjuus USA vestlussaatele The Daily Show, kui väitis, et Reformierakond võitis lisaks valimistele ka paberhääletuses.

Täna avatakse Hiiumaal Eesti kõige uhkem barokkstiili esindav, äsja restaureeritud ja sisustatud Suuremõisa mõis. Ennistatud härrastemajas tegutseb Hiiumaa ametikool ja Suuremõisa põhikool.

Kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon harjutab sel nädalal Klooga harjutusväljal. Sellest tulenevalt liigub kolmapäeval ja neljapäeval marsruudil Ämari-Klooga-Ämari tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid.

85% Eesti elanikest saavad puhta joogivee ühisveevärgi kaudu otse koju, pea sama paljude inimeste reovesi kogutakse kokku ühiskanalisatsiooni kaudu ning puhastatakse vastavalt nõuetele. Läänemaal on olukord kehvem.

Õpetajad üle Euroopa jagasid oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Tänavu saab juba 10 aastat ajast, mil 29. märtsi päikseloojangu eel süüdatud lõkete ääres mõeldakse meie säravale presidendile Lennart Merile. Tänavu süütab Velise kultuuri- ja hariduse selts Suure Lennu Kaare ehk Tulede tee lõkked Virtsus.

Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 617 387 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäeva lisandub veel eeldatavalt 40 000 deklaratsiooni, kohustus on tuludeklaratsioon esitada vähemalt 14 300  füüsilisest isikust ettevõtjal.

Möödunud kolmapäeval tähistati kogu maailmas metoroloogiapäeva. Nii ka Haapsalus, kus lasteraamatukokku on külla kutsutud tõeline polaaruurija Vello Park.

Detsembri keskel Nairobis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil otsustati pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi kaotada ekspordisubsiidiumid põllumajanduses. Kuidas vaevaliselt sündinud kokkuleppele jõuti, kirjutab Maablogis Eesti esindaja WTO juures Genfis Kristina Uibopuu.

Töötajaga juhtus tööõnnetus, kui ta töötas ketassaega. Töötaja arvates oli tööpink ohtlik, aga tööandja arvas, et see oli korras.

Kogu selle meediakajastuse ja tähelepanu juures jääb arusaam, nagu kõik koeraomanikud on vastutustundetud ja ei korista oma koera väljaheiteid. Mind isiklikult solvab selline üldistamine ja ka enamikke koeraomanikke, kes on teadlikud oma vastutusest koera ja koerapidamise seaduse ees.

Keskkonnaameti metsaosakonna teostatud 2015. aasta välitöödest selgus, et 77%-l kõigist metsauuendust vajavatest aladest on uuendustööd tehtud. Kõige tagasihoidlikumalt rakendasid uuendamisvõtteid Läänemaa metsaomanikud - 49%.

Autojuhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas, ütles maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand.